آماده‌سازی ۷۳۲ کلاس درسی در مدارس دولتی و غیردولتی دماوند
آماده‌سازی ۷۳۲ کلاس درسی در مدارس دولتی و غیردولتی دماوند
ثبت‌نام ۲۳ هزار دانش‌آموز برای سال تحصیلی جدید

طاولی رئیس آموزش و پرورش دماوند در رابطه با مدارس آماده سازی شده برای سال تحصیلی جدید اظهار داشت: در مجموع ۱۰۵ مدرسه دولتی و ۲۴ مدرسه غیردولتی در شهرستان دماوند داریم که شامل ۵۶۷ کلاس در مدارس دولتی و ۱۶۵ کلاس در مدارس غیردولتی هستند.
وی افزود: تاکنون ثبت سامانه سیدا برای دانش‌آموزان ایرانی ۱۸ هزار و ۲۵۹ نفر و برای دانش‌آموزان افغانستانی ۵۰٨۴ نفر تاکنون می باشد اما باتوجه به اینکه برخی از دانش‌آموزان در پایه اول نیازمند سنجش و برخی در گذر از پایه ها و آزمون نوبت شهریور هستند.
رئیس آموزش و پرورش دماوند گفت: اگر مشکلات برگه حمایت تحصیلی که لازم است دانش‌آموزان افغانستانی بگیرند، مرتفع شود قطعا تعداد دانش‌آموزان قابلیت افزایش دارد و این پیش‌بینی های لازم در مدارس دماوند نیز صورت گرفته است.
طاولی ادامه داد: تعداد مدارس دو شیفته ۶ مورد است و ۲۱ فضای آموزشی برای شهر و روستا جهت نوآموزان پیش دبستانی وجود دارد.

🔺۲ واحد آموزشی برای سال تحصیلی جدید در دماوند افتتاح خواهد شد

طاولی رئیس آموزش و پرورش دماوند در رابطه با پروژه‌های عمرانی اظهار کرد: دو مدرسه در این خصوص افتتاح خواهند شد که یکی مسکن مهر گیلاوند و دیگری روستای جابان خواهد بود.
وی افزود: رویکرد ما این است که در مدارسی که تحویل موقت هستند تا به صورت کامل آماده و مهیا نشده‌اند، دانش آموزان جابجا نشوند لذا تمام موارد بایدفراهم شود در غیراینصورت دانش‌آموزان را جابجا نمی‌کنیم که برای این منظور نیز از شیفت بعدازظهر مدرسه ولیعصر برای نوبت عصر دانش‌آموزان مدرسه سردار سلیمانی استفاده کردیم و برای بچه های مدرسه جابان تا زمانیکه مدرسه ۱۵ خرداد تا مهر یا آبان آماده شود، آنها نیز از نوبت عصر مدرسه ۱۷ شهریور استفاده خواهند کرد.
رئیس آموزش و پرورش دماوند در خصوص ساماندهی نیروهای انسانی بیان داشت: در این رابطه باتوجه به جذب معلم از طریق سربازمعلم و نیز نیروهای انتقالی به منطقه و اینکه گاهی تا پایان شهریورماه و حتی هفته اول مهرماه بعضی از جابجایی‌ها حالت شناور دارند.
طاولی افزود: اغلب مدارس از حیث تامین مدیر مدرسه، آموزگار، دبیر و هنرآموز ساماندهی شده‌اند.

🔺هیچ کلاسی درسی برای سال تحصیلی جدید به صورت غیرحضوری یا نیمه حضوری نیست/ رانندگان سرویس‌های دانش‌آموزی باید زیرنظر شرکت‌های پیمانکار مورد تایید آموزش و پرورش باشند

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند در مورد شرایط آموزش در کرونا گفت: با توجه به اینکه شرایط کرونا به روال پایدارتری رسیده و نیز آگاهی مردم، شهروندان و دانش آموزان تمام مقاطع نسبت به خودمراقبتی‌ها افزایش یافته است، در نظر داریم با حمایت‌های آموزش و پرورش شهرستان، تهیه اقلام بهداشتی اعم از ماسک برای مدارس خصوصا مدارس کم برخوردارتر صورت گیرد اما حضوری بودن همه مدارس تا این لحظه و در تبعیت از دستورالعمل های ستاد ملی کرونا و وزارت آموزش و پرورش قطعی است و هیچ کلاسی به صورت غیرحضوری یا نیمه حضوری نیست.
طاولی ادامه داد: تا زمانیکه ستاد ملی کرونا اطلاعیه ای را در سطح ملی اعلام نکند و بخشنامه‌ای ابلاغ نشود آموزش‌ها حضوری خواهند بود اما باتوجه به موازین بهداشتی و آموزش‌های خودمراقبتی همچنین همراهی های همه جانبه اولیاء محترم، این مساله با دقت بیشتری تداوم خواهد یافت.
وی درباره سرویس‌های مدارس و نحوه نظارت بر آنها بیان داشت: طبق قوانین و مقررات، انجمن‌های اولیا و مربیان منطقه و مدرسه بحث سرویس‌های دانش‌آموزی را عهده دار است، اما راننده‌هایی که جذب می‌شوند باید حتما زیرنظر شرکت‌های پیمانکار مورد تایید دستگاه های مربوطه باشند تا امنیت نیز نقل و انتقال دانش آموزان برقرار باشد، البته ضمن تقدیر از فرماندار محترم و معاون عمرانی ایشان، پیش بینی های لازم صورت پذیرفته و در شورای آموزش و پرورش شهریور مورد تاکید قرار خواهد گرفت.
رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند تصریح کرد: نیاز است اولیا این همکاری را با ما داشته باشند که اگر بناست هر نوع سرویسی برای دانش‌آموزان تهیه شود حتما مصوبه انجمن اولیا و مربیان و مدیر مدرسه باشد و باید همه باهم همسو عمل کنیم تا خدای ناکرده شاهد اتفاقات ناخوشایند ناشی از عدم آگاهی نسبت به موازین قانونی نباشیم.
طاولی افزود: تا زمانیکه همراهی اولیای گرامی در راستای سیاست‌های آموزش و پرورش و قوانین باشد می تواتیم بگوییم که سال تحصیلی خوبی را برای دانش آموزان پیش بینی نموده ایم.