آمریکا همچنان به‌دنبال وقت‌کشی و زیاده‌خواهی
آمریکا همچنان به‌دنبال وقت‌کشی و زیاده‌خواهی
علیرغم برخی خبرها که حکایت از آمادگی آمریکا برای لغو تحریم‌های بانکی، مالی، نفتی، کشتیرانی و معدنی از سوی رسانه‌های غربی منتشر شده است؛ آمریکا به‌دنبال لغو کامل تحریم‌ها نیست و فقط به‌دنبال توقف موقت تحریم‌ها در مدت زمان ۱۲۰تا ۱۸۰روزه است!

علیرغم برخی خبرها که حکایت از آمادگی آمریکا برای لغو تحریم‌های بانکی، مالی، نفتی، کشتیرانی و معدنی از سوی رسانه‌های غربی منتشر شده است؛ آمریکا به‌دنبال لغو کامل تحریم‌ها نیست و فقط به‌دنبال توقف موقت تحریم‌ها در مدت زمان ۱۲۰تا ۱۸۰روزه است! این فقط یک بلوف سیاسی است که آمریکایی‌ها برای گروگانگیری اقتصاد ایران زده‌اند. در این باره چند نکته گفتنی است:

⚪️ آمریکا لغو کامل تحریم‌های مزبور را به‌گونه‌ای که نیاز به‌تمدید نداشته باشد رد کرده‌اند و فقط سخن از توقف و تعلیق گفته‌اند که مورد قبول ایران نیست.

⚪️ ضمن این که آمریکا زیربار راستی‌آزمایی واقعی هم نرفته و باطرح ایده گام به‌گام، رفع کامل و بالمرّه تحریم‌ها را رد کرده است.

⚪️ آن‌ها حتی حاضر نشده‌اند ضمانتی برای عدم خروج مجدد از برجام را بدهند و درخواست ایران برای تضمین عدم اِعمال تحریم و عدم استفاده از مکانیزم ماشه(بازگشت خودکار تحریم‌ها) را نداده‌اند.

⚪️ به اروپا و آژانس هسته‌ای نیز اعتمادی نیست. دقیقا واضح است هدفگذاری آنها برای برجام‌های منطقه‌ای و موشکی است.

⚪️ از رئیس جمهور منتخب انتظار داریم چنانچه در مصاحبه خبری خود اعلام کردند با دقت هرچه تمام‌تر وضعیت کنونی را رصد کرده و روال مذاکرات را طبق سیاست‌های کلان نظام پیگیری نمایند.