آیین افتتاحیه کانون‌های ورزشی و پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در دماوند
آیین افتتاحیه کانون‌های ورزشی و پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در دماوند
حجت‌الاسلام فتاح دماوندی: آموزش و پرورش دماوند علاوه بر مهارت آموزی به ورزش اعم از همگانی و قهرمانی توجه داشته باشد

پس از دو سال وقفه به دلیل شرایط کرونایی، آیین افتتاحیه کانون‌های ورزشی و پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در شهرستان دماوند برگزار شد.

در این آیین افتتاحیه حجت‌الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند، مسعود بهرامی، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران و هیات همراه، طاولی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند، معاونان پرورشی و تربیت‌بدنی، کارشناسان، دانش‌آموزان، اولیا، مربیان حضور داشتند.

🔺آموزش و پرورش دماوند علاوه بر مهارت آموزی به ورزش اعم از همگانی و قهرمانی توجه داشته باشد/ تابستان فصل مهارت آموزی است

👤حجت‌الاسلام فتاح دماوندی:

در یکی از آیات قرآن تزکیه بر تعلیم مقدم شده است همچنین طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تحصیل، تهذیب یا تربیت و ورزش باید در کنار هم باشند.

تاکید ما این است که دانش آموزان را باید قرآنی و اهل بیتی تربیت کنیم و این دو مولفه در مدارس و آموزش و پرورش حرف اول را بزنند چرا که در این صورت دانش آموزان بیمه شده‌اند و منشا اثر خیر خواهند بود.

فصل تابستان فصل مهارت آموزی است و باید مهارت‌ها در این فصل بیشتر تقویت شده و دانش آموزان به گونه‌ای آموزش ببینند که در جامعه آینده حضور فعالی داشته باشند.

آموزش و پرورش باید علاوه بر مهارت آموزی به ورزش اعم از همگانی و قهرمانی نیز توجه داشته باشد زیرا برخی از شهرستان‌ها ممکن است در برخی رشته‌های ورزشی استعداد خاصی داشته باشند که باید شناسایی و مورد توجه قرار گیرند.

در این مراسم دانش‌آموزان به استقبال از مهمانان و اجرای برنامه‌های مختلفی چون سرود، تک خوانی، انجام حرکات نمایشی ورزشی و رزمی با موضوع تربیتی و مهارتی پرداختند.