اتصال ۷۳ درصد از بیمارستان‌های استان تهران به سامانه نسخه الکترونیک
اتصال ۷۳ درصد از بیمارستان‌های استان تهران به سامانه نسخه الکترونیک
سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه منابع بیمه سلامت استان تهران، گفت: در حال حاضر ۷۳ درصد از بیمارستان‌های استان تهران به سامانه نسخه الکترونیک متصل هستند.

مجتبی ملازم الحسینی درباره اجرایی شدن طرح نسخه نویسی الکترونیکی در استان تهران اظهار داشت: از اسفند ۹۷ طرح نسخه نویسی الکترونیک در استان تهران و شهرستان دماوند آغاز شد، سپس در اوایل سال ۹۸ در ۶ شهرستان دماوند، فیروزکوه، ورامین، پردیس، پیشوا و قرچک گسترش یافت و از ابتدای سال ۹۹ استقرار نسخه الکترونیک در کل استان تهران اجرایی شد.

وی افزود: تا پایان سال ۹۹ تمام پزشکان، داروخانه‌ها و مؤسسات پاراکلینیک طرف قرارداد بیمه سلامت در استان تهران به این طرح ورود کردند.

سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه منابع بیمه سلامت استان تهران از استقرار نسخه الکترونیک از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: استقرار نسخه الکترونیک در درمانگاه ها، بیمارستان‌های طرف قرارداد و مطب پزشکان غیر طرف قرارداد بعنوان اولویت در دستور کار قرار گرفته است. در حال حاضر حدود ۸۶ درصد درمانگاه‌ها و ۷۳ درصد بیمارستان‌های استان تهران به سامانه نسخه الکترونیک متصل هستند.

بنابر اعلام روابط عمومی بیمه سلامت استان تهران، ملازم الحسینی اضافه کرد: اداره کل بیمه سلامت استان تهران با کلیه پزشکان شاغل در استان تهران که از روش های مختلف و متعدد شناسایی شده اند، تماس برقرار کرده و برای تمام همکاران نام کاربری و رمز ورود به سامانه نسخه نویسی ارسال و آموزش‌های لازم در این خصوص را بصورت حضوری و غیر حضوری داده است.