اجرای ۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی با سقف تسهیلات ۵۰ میلیون تومان در شهرستان دماوند در دستور کار است
اجرای ۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی با سقف تسهیلات ۵۰ میلیون تومان در شهرستان دماوند در دستور کار است
نماینده بنیاد برکت در شهرستان دماوند گفت: 200 طرح اشتغال‌زایی با سقف تسهیلات ۵۰ میلیون تومان با هماهنگی و همکاری امور بانوان و خانواده فرمانداری دماوند اجرا می‌شود.

حجت الاسلام سقایی از اجرای ۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان دماوند خبر داد و اظهار داشت: سقف تسهیلات امسال ۵۰ میلیون تومان است، البته تعدادی تسهیلات خانگی از ۱۲۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان نیز خواهیم داشت که مقدمات پرداخت آن طی بخشنامه‌ای جهت اجرا در هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: بنیاد برکت در سال ۱۳۹۹ توانست طی ۷۰ روز ۷۳ طرح خرد و خانگی درشهرستان اجرا کند که در روستای مهرآباد ۴۰ طرح، در روستای وادان ۱۲ طرح، در روستای بیدک ۱۱ طرح اجرا شد.

نماینده بنیاد برکت در شهرستان دماوند ادامه داد: در طرح شهری مناطق دماوند و گیلاوند نیز ۱۰ طرح اجرا شد که شامل مشاغل فنی خدماتی، خیاطی، قالی بافی، پرورش گل وگیاه و ماهی بود.

سقایی با بیان اینکه جمعا مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد پرداخت شده است، گفت: با توجه به نشست با فرماندار شهرستان دماوند، مقرر گردید براساس کارکرد بنیاد برکت در سال گذشته، امسال ۲۰۰ طرح در شهرستان دماوند اجرایی شوند که سقف وام برای امسال ۵۰ میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: تعدادی وام خانگی از ۱۲۰میلیون تا ۵۰۰ میلیون نیز در نظر گرفته شده که مقدمات پرداخت آن طی بخشنامه‌ای جهت اجرا در هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

نماینده بنیاد برکت در شهرستان دماوند گفت: روستاهای هدف برای امسال با توجه به مطالعه میدانی مشخص شده و جلسات مختلف با دهیار و رئیس شورای روستاها، مشخص شدند و در این راستا ۵ روستا انتخاب شد که شامل سربندان، جابان، آرو، بیدک و مهرآباد است.

سقایی ادامه داد: با صلاحدید فرماندار دماوند، تعدادی طرح شهری هم اجرا خواهد شد که برآورد اولیه آنها بیش از ۱۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: همچنین مقدمات طرح جدیدی که بنیاد برکت در کل کشور در کمتر از ۱۰ شهرستان برای اولین بار اجرا خواهد کرد، با همکاری فرمانداری دماوند در این شهرستان فراهم شده است و ۲۰ نفر از بانوان معرفی شده از سوی امور بانوان و خانواده فرمانداری دماوند که مدرک لیسانس و بالاتر دارند، در (طرح فریلنسینگ (دورکاری) فریلنسر(دور کار) مشغول به کار خواهند شد.

نماینده بنیاد برکت در شهرستان دماوند بیان کرد: در حال حاضر این افراد در دوره کار‌آموزی هستند و بعد از آموزش‌های لازم با سایت‌های که بنیاد معرفی خواهد کرد سفارش کار خواهند گرفت و در زمینه‌های (ترجمه، ویراستاری، ادمین کانال در فضای مجازی، تایپ، و…) کسب درآمد خواهند داشت.

مسئول بنیاد برکت در پایان ضمن تشکر از فرماندار و مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری دماوند گفت: امید است بتوانیم در خدمت به کشور و مردم عزیزمان قدم‌های بهتری را برداریم.