استاندار تهران: اتخاذ تمهیدات ویژه جهت مکان های تزریق واکسن
استاندار تهران: اتخاذ تمهیدات ویژه جهت مکان های تزریق واکسن
تمهیدات ویژه ای در سطح استان تهران از طریق کمیته واکسیناسیون برای در نظر گرفتن مکان های تزریق واکسن اتخاذ می شود.

استاندار تهران گفت: تمهیدات ویژه ای در سطح استان تهران از طریق کمیته واکسیناسیون برای در نظر گرفتن مکان های تزریق واکسن اتخاذ می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد کرونای استان تهران اظهار داشت: در استان تهران یک و نیم میلیون نفر جمعیت بالای ۶۰ سال داریم که تزریق واکسن برای آن ها باید در دو دُز انجام شود؛ پس می طلبد تا تمهیدات ویژه ای در سطح استان تهران از طریق کمیته واکسیناسیون برای در نظر گرفتن مکان های تزریق واکسن اتخاذ شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ درصد ظرفیت تخت های بیمارستان های دولتی برای بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده که این به معنای کاهش چشمگیر درآمد آن هاست و لازم است در رابطه با پرداخت نقدی توسط بیمه ها اقدام موثری صورت بگیرد.

استاندار تهران در مورد پیشنهاد فعالیت اصناف عنوان کرد: با مشورت اصناف پیشنهادی ارائه شد که با کاهش ساعت کاری و تشکیل کمیته ای نسبت به افزایش رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بازگشایی اصناف اقدام شود تا اصنافی که فعالیت آن ها خللی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی وارد نمی کند بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

وی ادادمه داد: ۱۰ هزار تخت بیمارستانی برای اختصاص به بیماران کرونایی افزایش پیدا کرد تا در این حوزه دچار چالش نشویم، به علاوه اقدام دیگر فعال سازی مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته بود که موجب کاهش بار مراجعه به بیمارستان ها شد.

استاندار تهران عنوان کرد: راه اندازی خط تلفنی ۶۰۷۰ اقدام دیگری بود که به ابتکار ستاد مقابله با کرونای تهران انجام شد و موجب شد که بیماران از سردرگمی خارج شوند و راهنمایی و پاسخگویی مناسبی توسط این خط تلفنی دریافت کنند.

محسنی بندپی سپس با اشاره به اینکه مدیریت بیماری کرونا در تهران با ۱۴ میلیون جمعیت و ویژگی های خاص شرایط خاصی می طلبد گفت: همکاری اصناف، نیروی انتظامی و دانشگاه های علوم پزشکی سبب شد در حوزه رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اقدامات موثری انجام شود که جای تقدیر از همکاری اصناف وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر متوسط رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به بالای ۷۰ درصد رسیده که در این میان باید از شهرداری تهران نیز به دلیل لغو طرح ترافیک و کمک به افزایش فاصله گذاری اجتماعی قدردانی کرد؛ اما بی تردید در ادامه این مسیر نباید هیچ گاه از مراقبت و جدیت خود کم کنیم؛ چراکه کماکان در حالت پیک مراجعه قرار داریم.