اعتراض شدید آقاجان‌احمدی بابت بلاتکلیفی ۱۱ ساله ساختمان تازه تأسیس درمانگاه شهر کیلان
اعتراض شدید آقاجان‌احمدی بابت بلاتکلیفی ۱۱ ساله ساختمان تازه تأسیس درمانگاه شهر کیلان

🔹نشست مشترک شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کیلان با مدیران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در محل شهرداری کیلان برگزار شد. 🔸در این نشست مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهر کیلان به ویژه تعیین تکلیف ساختمان احداث شده بر روی زمین شهرداری مورد بررسی قرار […]

🔹نشست مشترک شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کیلان با مدیران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در محل شهرداری کیلان برگزار شد.

🔸در این نشست مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهر کیلان به ویژه تعیین تکلیف ساختمان احداث شده بر روی زمین شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

🔹پیمان آقاجان‌احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در این نشست اظهار کرد: در ۱۱ سال پیش، قطعه زمینی حدود دو هزار متر را به شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند واگذار می‌کنند و قرار می‌شود که با اعتبارات تعلق گرفته در سفر رئیس جمهور وقت به شهر کیلان، درمانگاه شبانه روزی احداث و تجهیز شود.

🔸وی افزود: مصوبه مربوطه تصویب و واگذاری زمین انجام می‌شود که مدارک مربوطه موجود و در این مصوبه، قید شده که زمین مربوطه صرفاً جهت احداث درمانگاه شبانه روزی واگذار می‌شود.

🔹رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: احداث درمانگاه شبانه‌روزی در این واگذاری شرط و اصل بوده، این زمین به ازای احداث و راه‌اندازی درمانگاه شبانه‌روزی انجام شده است.

🔸آقاجان‌احمدی تصریح کرد: اعتبار احداث ساختمان درمانگاه شبانه‌روزی در شهر کیلان را شبکه بهداشت یا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پرداخت نکرده، این اعتبار در سفر رئیس جمهور وقت به حوزه بهداشت و درمان شهر کیلان اختصاص یافته است و البته ۲۰۰ میلیون تومان هم شهرداری کمک کرده است؛ دانشگاه شهید بهشتی صرفاً امانت دار بوده که البته این وظیفه را درست ایفا نکرده، پس حق داریم که نارحت باشیم؛ دانشگاه و شبکه بهداشت مدیون شهروندان کیلان هستند.

🔹وی بیان کرد: امروز ۱۱ سال از واگذاری زمین گذشته و دو هزار متر زمین مربوط به بیت‌المال شهر کیلان به محل زندگی حیوانات تبدیل شده است؛ شهرمان به حق خود نرسیده و عزیزان زیادی را در اثر نبود اقدامات اورژانسی – درمانی از دست داده‌ایم.

🔸رئیس شورای اسلامی شهر کیلان ادامه داد: اینکه این جلسه در شهرداری برگزار شده، نشان دهنده این است که بنا نداریم در رابطه با موضوع دیگری گفت‌وگو کنیم وگرنه در صحن شورا برگزار می‌کردیم؛ زمین واگذار شده باید برگردانده شود، چراکه اگر بنا بوده درمانگاه شبانه‌روزی در کیلان راه‌اندازی شود، طی این ۱۱ سال انجام می‌شد؛ دوره وعده‌ها تمام شود و زمین را برگردانند و خودمان بهترین درمانگاه را می‌سازیم، هم توانش را داریم و هم ده‌ها پزشک توانمند کیلانی همراهمان خواهند بود.
🔹آقاجان‌احمدی تأکید کرد: دو هزار متر زمین مرغوب بیت‌المال شهر کیلان در اختیار دانشگاه و شبکه بهداشت و درمان بوده و به عنوان امانت‌دار موظف بودند تا ساختمانی در شهر ما بسازند که مردم از آن بهره‌مند شوند، اما مردم کیلان امروز از وجود آن بهره‌مند نیستند پس امانت‌دار خوبی نیستند و دیگر به این سیستم اعتماد نداریم؛ مردم اجازه نمی‌دهند بازم صبر کنیم خودمان آنچه را شهروندان خوبمان لازم دارند، فراهم می‌کنیم.

🔸وی با اشاره به دلیل جمعیتی شبکه بهداشت برای شبانه‌روزی نشدن درمانگاه شهر کیلان خاطرنشان کرد: اولاً این را قبول نداریم، چون اگر قرار بود از این حرف‌ها بشنویم، چرا زمین ما را گرفتند؟ ثانیاً امروز جمعیت شهر کیلان بر اساس تعداد انشعابات بسیار فراتر از آمار رسمی است.

🔹رئیس شورای اسلامی شهر کیلان اضافه کرد: به منظور رفاه حال شهروندان و تأمین امنیت روانی و سلامتی ایشان و با توجه به موقعیت حساس شهر کیلان و قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی دو استان تهران و سمنان همچنین وجود خطرات فراوان جاده‌ای در منطقه، لازم است که نگاه ویژه‌ای به شهر کیلان شود.

🔸آقاجان‌احمدی افزود: چطور مسئول حقوقی دانشگاه که در جلسه حضور دارد، جاده مواصلاتی را غیر ایمن و باعث ترسیدن خود می‌داند، اما شهروندان ما با این جاده‌ها از درمانگاه شبانه روزی برخوردار نباشند؟

🔹وی گفت: مدیریت شهر امروز از حقوق شهروندان خود در حوزه‌های مختلف من جمله بهداشت و درمان با قدرت دفاع می‌کند و چیزی جز دستیابی به حق مردم کیلان بدون فوت وقت ما را راضی نمی‌کند؛ مدیریت شهر کیلان برای برگرداندن زمین واگذار شده به دانشگاه شهید بهشتی و داشتن درمانگاه تصمیم خود را گرفته است.

🔸رئیس شورای اسلامی شهر کیلان تصریح کرد: تصمیم‌های نهایی در این زمینه در سفر دکتر زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به شهر کیلان مورد جمع‌بندی نهایی قرار خواهد گرفت.