اعضای باند کلاهبرداری یک میلیارد ریالی در دماوند دستگیر شدند
اعضای باند کلاهبرداری یک میلیارد ریالی در دماوند دستگیر شدند
فرمانده انتظامی شهرستان دماوند از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری میلیارد ریالی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز جمعه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین فاضلی با اعلام این خبر اظهار داشت: با افزایش وقوع پرونده های کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت و کشاندن مالباختگان پای دستگاه خودپرداز تحت عنوان برنده شدن در مسابقات رادیویی و سفر به عتبات، موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی گفت: ماموران انتظامی با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی های همه جانبه موفق به شناسایی ۳ نفر از کلاهبرداران حرفه ای و سابقه دار شدند که توسط رئیس باند از داخل زندان هدایت می شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند افزود: با هماهنگی قضایی پس از انجام تحقیقات گسترده فنی و پلیس، متهمان در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی های به عمل آمده، نامبردگان به کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت به همراه رئیس باند از داخل زندان در سطح شهرستان و کشور اعتراف کردند.

سرهنگ فاضلی بیان داشت: پس از تحقیقات گسترده موفق به کشف تعداد زیادی کارت عابربانک و برگه های تراکنش بانکی که توسط همدستان با افتتاح حساب های متعدد و دریافت درصد از سوی رئیس باند که در داخل زندان بود، شدند.

این مقام مسئول تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و مبلغ یک میلیاردو هفتاد میلیون ریال کلاهبرداری کشف که تحقیقات در جهت تکمیل پرونده و دیگر مالباختگان در دست اقدام است.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند در پایان با بیان اینکه موفقیت پلیس در کشف جرائم نتیجه تعامل با شهروندان است تاکید کرد: شهروندان عزیز، از قراردادن اطلاعات حساب، شماره و رمز کارت خود در دسترس عموم پرهیز و فریب اعزام به پای دستگاه خودپرداز و شیوه سارقین جهت پرداخت جوایز جداً خودداری کنند.