اعلام زمان آغاز نمایشگاه مجازی قرآن
اعلام زمان آغاز نمایشگاه مجازی قرآن
مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت با اعلام زمان برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم گفت: نمایشگاه مجازی قرآن کریم به مدت ۱۰ روز از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت برگزار می‌شود.

مرتضی خدمتکار مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت با اعلام زمان برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم گفت: نمایشگاه مجازی قرآن کریم به مدت ۱۰ روز از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت مصادف با هجدهم تا بیست‌وهفتم ماه رمبارک مضان برگزار می‌شود. 

در این نمایشگاه مجازی دو بخش اصلی فروشگاهی و محتوایی وجود دارد که بخش فروشگاهی به فروش کتاب‌های چاپی در حوزه دین و دفاع مقدس اختصاص دارد. به عبارت دیگر امکان عرضه و فروش تمام کتاب‌های مربوط به دین و حوزه دفاع مقدس که ناشران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ گرفته باشند، فراهم شده است. 

بستر نمایشگاه مجازی قرآن نمایشگاه مجازی کتاب تهران

خدمتکار ادامه داد: بستر این نمایشگاه همچون نمایشگاه مجازی کتاب است که سال گذشته برای اولین بار به دلیل ویروس کرونا از سوی خانه کتاب برگزار شد و در آنجا ناشران ثبت اثر می‌کردند و بازدیدکنندگان کتاب مورد نظر خود را از انتشاراتی که کتاب را ارائه کرده بود، انتخاب کرده و در سبد خرید قرار می‌دادند.

وی تعداد کتاب‌های مربوط به حوزه دین و دفاع مقدس را بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بالغ بر ۴۰ هزار اثر مکتوب برشمرد که مجوز انتشار آنها در نمایشگاه مجازی قرآن کریم فراهم شده و افزود: اجازه عرضه و فروش تمام کتاب هایی در نمایشگاه قرآن فراهم شده که مجوز چاپ آنها مربوط به ابتدای سال ۱۳۹۲ تا پایان اسفند ۹۹ بوده و منتشر شده است.

خدمتکار افزود: خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان مجری بخش فروشگاهی نمایشگاه قرآن انتخاب شده است. به عبارت دیگر وقتی یک بازدیدکننده وارد سامانه نمایشگاه مجازی قرآن و بخش فروش آن می شود، به سامانه خانه کتاب منتقل می شود. 

ثبت‌نام ناشران و مؤسسات قرآنی از فردا

وی درباره بخش محتوایی نمایشگاه قرآن گفت: تلاش داریم تا مجموعه های شاخص و ممتاز را که در فضای مجازی خدماتی ارائه می دهند، شناسایی کرده و زمینه حضور آنها را در نمایشگاه مجازی قرآن فراهم کنیم و تمام موسسات و مراکز قرآنی و دینی در که در بستر فضای مجازی فعالیت دارند، در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

خدمتکار افزود: ثبت نام برای حضور ناشران و موسسات قرآنی از (فردا) ۲۳ فروردین شروع می شود و به مدت پنج روز تمام ناشران و موسسات و مراکز قرآنی که مایل به حضور در نمایشگاه قرآن هستند، می توانند در سامانه مربوطه ثبت نام کرده و بعد از مرحله ثبت نام، کار ارزیابی و پالایش آنها انجام خواهد شد و آنگاه می توان آماری از میزان حضور ناشران و موسسات قرآنی ارائه کرد. 

تمام ناشرانی که در نمایشگاه مجازی قرآن شرکت می کنند، ملزم خواهند شد که ۲۰ درصد تخفیف برای  تمام محصولات خود در نظر بگیرند. البته ناشران می توانند برای ثبت نام به سامانه خانه کتاب مراجعه کنند و موسسات قرآنی می توانند در سامانه معاونت قرآن و عترت ثبت نام اولیه را انجام دهند ولی سامانه نمایشگاه مجازی قرآن ۱۱ اردیبهشت در دسترس خواهد بود.

بیست و هفت دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تا سال ۹۸ توسط معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه مبارک رمضان برگزار شد که از سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا این رویداد برگزار نشد و امسال به صورت مجازی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.