افتتاح جامعه قرآنی جوادالائمه(ع) شهرستان دماوند
افتتاح جامعه قرآنی جوادالائمه(ع) شهرستان دماوند
علی افضلی دبیر جامعه قرآنی شرق استان تهران در مراسم افتتاحیه این مرکز قرآنی هدف اصلی راه‌اندازی این مکان را ترویج فرهنگ قرآنی عنوان کرد

همزمان با روز میلاد امام رضا (علیه السلام)، جامعه قرآنی جوادالائمه(ع) شهرستان دماوند با۷ حضور حجت‌الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند، شیوا شهردار دماوند و جمعی از فعالان قرآنی افتتاح شد.

در این مراسم حجت الاسلام فتاح دماوندی در اهمیت فعالیت های قرآنی سخنرانی واعلام نمود شهرداران و مسئولان فرهنگی از مساعدت و حمایت به امور قرآنی دریغ ننمایند و در ادامه دکتر شیوا شهردار دماوند نیز حمایت شهرداری از فعالیت های قرانی را اعلام نمود.

علی افضلی دبیر جامعه قرآنی شرق استان تهران در مراسم افتتاحیه این مرکز قرآنی هدف اصلی راه‌اندازی این مکان را ترویج فرهنگ قرآنی عنوان کرد و گفت: گسترش فرهنگ قرآن در سطح جامعه و پرورش قاریان یکی از راهکارهای مهم و اساسی است.

وی با تاکید بر اهمیت نقش کتاب الهی در زندگی مسلمانان عنوان داشت: باید تلاش کنیم تا فرهنگ قرآن مداری و قرآن محوری در همه خانواده‌های جامعه اسلامی جاری شود و جامعه قرآنی در این راستا دست همه نهادهای فرهنگی و تربیتی را به گرمی می‌فشارد.

افضلی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درخصوص تکریم قاریان قرآن در سطح جامعه تاکید کرد: تکریم فعالان عرصه فرهنگ قرآنی وظیفه ماست و مسئولان باید در راه اعتلای این فرهنگ باید توجه ویژه‌ای داشته باشند.