افراد با سابقه کرونا احتمال ابتلا به سویه جدید ویروس را دارند
افراد با سابقه کرونا احتمال ابتلا به سویه جدید ویروس را دارند
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: افراد با سابقه کرونا احتمال ابتلا به سویه جدید ویروس را دارند و نباید به مصونیت حاصل شده اکتفا کنند.

علیرضا زالی در جمع خبرنگاران در خصوص احتمال سفرهای نوروزی توسط شهروندان اظهار داشت: همواره توصیه اکید ما بر نرفتن سفر توسط شهروندان است و از همه مردم می‌خواهیم در صورتی که می‌توانند برنامه ریزی سفرها را لغو کنند این اقدام را انجام دهند.

زالی با بیان اینکه در صورت الزام به سفر توصیه می‌شود زمان سفرها کوتاه باشد گفت: از همه مردم می‌خواهیم از خدماتی که در مسیرهای بین راهی ارائه می‌شود که امکان تجمع در آنها وجود دارد استفاده نکنند و از سکونتگاه‌های موقت را فراموش کنند چرا که ازدحام و شلوغی و اتراق در سکونتگاه‌ها احتمال ابتلاء و سرایت بیماری را افزایش می‌دهد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران عنوان داشت: از مصرف غذاهای بین راهی و اماکنی که احتمال سرایت وجود دارد اجتناب کنند و در صورت بروز علائم در کوتاه‌ترین زمان ممکن با زدن ماسک خود را از خانواده دور کنند و به مراکز بهداشت و درمان مراجعه نمایند.

وی با تاکید بر اینکه تاکید مؤکد همچنان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نرفتن به سفر است گفت: از مردم می‌خواهیم سفر خود را به مواقع دیگر موکول کنند چرا که سفر در این شرایط بسیار خطر آفرین خواهد بود زیرا چرخش سویه های مقاوم و جهش یافته ویروس را شاهد هستیم.

زالی با اشاره به اینکه افراد با سابقه کرونا احتمال ابتلاء به سویه جدید ویروس را دارند بیان داشت: مصونیت قبلی کرونا دلیلی بر ابتلاء دوباره توسط ویروس جهش یافته نیست، متأسفانه در ۲ هفته اخیر رشد ۳۵ درصدی مراجعین به مراکز بهداشتی تهران را شاهد بوده ایم.