افزایش بستریهای کرونا در دماوند
افزایش بستریهای کرونا در دماوند
بیش از 30 نفر در بخش کووید 19 بیمارستان سوم شعبان دماوند تحت مراقبت هستند.

با افزایش مراجعه و بستری بیماران کرونایی، شهرستان دماوند بار دیگر به وضعیت قرمز رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: در حال حاظر ۳۱ بیمار مثبت کرونایی در بیمارستان سوم شعبان و بخش کووید بستری هستند که این روند افزایش نسبت به روزهای گذشته موجب قرمز شدن وضعیت شهرستان دماوند شده است.

دکتر خیر خواه افزود: با توجه به استانداردها و میانگین آمار در ۲ هفته  و بستری شدن بیش از ۳ نفر در روز موجب میشود تا وضعیت قرمز در آن منطقه حاکم شود و در این مورد شهرستان دماوند با جمعیتی حدود ۱۵۰ هزار نفر روزانه بیش از ۵ نفر بستری کرونایی داشته که این آمار موجب تغییر رنگ در این شهرستان شده است.

وی در مورد تزریق واکسن گفت: خوشبختانه در شهرستان واکسن دپو شده و جای نگرانی وجود ندارد و تاکنون  بیش از ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا به افراد بالای ۷۰ سال تزریق شده است که از این عزیزان خواهشمندیم برای تزریق دوز دوم بدون هماهنگی مراجعه نکنند و همکاران ما با تک تک این افراد تماس خواهند گرفت تا دوز دوم واکسن را دریافت کنند.

رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند گفت: در حال حاضر نسبت به گذشته بیش از ۵۵ درصد افرادی که مراجعه میکنند علایم حاد ریوی و تنفسی دارند و باید بستری شوند و این روند موجب اشغال سریع تخت های بیمارستان خواهد شد.

دکتر مسلمی فرد افزود: خوشبختانه هنوز به تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستانی نرسیدیم اما روند مراجعه و بستری در این بیمارستان رو به افزایش است .