افزایش ۴۲ درصدی تعداد کارآفرینان در دماوند
افزایش ۴۲ درصدی تعداد کارآفرینان در دماوند
فرماندار شهرستان دماوند گفت: کارآفرینان تولید ثروت کرده و با ایجاد اشتغال، بسیاری از معضلات اجتماعی را کاهش می‌دهند.

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه نشست تجلیل از بانوان کارآفرین و فعال ورزشی در شهرستان دماوند اظهار کرد: بسیاری از بانوان در شهرستان محصولات با کیفیتی تولید کردند که در استان و کشور حرفی برای گفتن دارد و این نشان از تعهد و مسئولیت پذیری در حوزه تولید است.

وی در ادامه اذعان داشت: در حوزه جنگ های نظامی، نیروهای نظامی و انتظامی در خط مقدم قرار دارند و از مرزهای سرزمینی محافظت می کنند، اما در جنگ اقتصادی، کارآفرینان به عنوان فرماندهان این عرصه، عمر و سرمایه خود را در مسیر نجات اقتصاد کشور و سرافراز نگهداشتن آن صرف می‌کنند.

حیدری با تاکید بر این که پرچم جنگ اقتصادی در دست کارآفرینان است، اشاره کرد: کارآفرینان تولید ثروت کرده و با ایجاد اشتغال، بسیاری از معضلات اجتماعی را کاهش می‌دهند؛ مدیران دستگاه‌های مختلف ملزم به پاسخگویی به درخواست کارآفرینان در کوتاه‌ترین زمان هستند؛ کارآفرینی توسط بانوان کار سختی است و اگر مدیران در کنار آنها نباشند، این امر قابل گذشت نخواهد بود.

فرماندار شهرستان دماوند در ادامه خاطرنشان کرد: سیاست ما در شهرستان دماوند، تسریع در امور مربوط به کارآفرینان است که باید مورد توجه مدیران مرتبط با این حوزه قرار گیرد؛ خوشبختانه با وجود بیماری کرونا، در سال ۹۹ تعداد ۹۵ نفر و به عبارتی بیش از ۴۲ درصد به جمع کارآفرینان شهرستان افزوده شد که نشان از همت والای آنها دارد.

وی همچنین افزود: از جمله موضوعات مهم در بسیاری از شهرها، ایجاد نمایشگاه‌های دائمی و غرفه‌هایی در مناطق گردشگری با هدف معرفی نمادهای صنایع دستی به گردشگران است و از این بابت، از شوراهای اسلامی در شهرستان دماوند گله‌مندیم و امیدواریم این مهم را در سیاست‌های آینده مدنظر قرار دهند؛ هرچند که در شرایط کرونایی امکان برپایی نمایشگاه‌ها و بازار ارائه محصولات کارآفرینان وجود نداشت، اما در اولین فرصت، ایجاد نمایشگاه‌های موقت در گذرگاه اصلی شهر و نمایشگاه دائمی به عنوان پایگاهی برای حضور کارآفرینان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

حیدری در ادامه اشاره داشت: سال ۹۹ سال خوبی برای ورزشکاران نبود، چرا که وجود بیماری کرونا موجب توقف فعالیت‌های ورزشی و حرفه‌ای در شهرستان شد؛ ما برنامه‌های گسترده‌ای در خصوص حوزه ورزشی در نظر داشتیم و مذاکراتی با برخی از فدراسیون‌ها در خصوص حضور چهره‌های ملی، اخذ مجوز برندهای مهم و آغاز به کار آکادمی‌های مختلف در شهرستان داشتیم که متاسفانه شرایط کرونا اجازه این فعالیت‌ها را نداد.

فرماندار دماوند تاکید کرد: اعمال این محدودیت‌ها در چارچوب دستورالعمل ستاد ملی کرونا و با هدف حفظ سلامت مردم و ورزشکاران انجام شد؛ امیدواریم در سال آینده با تزریق واکسن کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شاهد پویایی فضاهای ورزشی در شهرستان دماوند باشیم.