امام خامنه‌ای روز قدس سخنرانی خواهند داشت
امام خامنه‌ای روز قدس سخنرانی خواهند داشت
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب در روز قدس خبر داد.

نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست خبری درخصوص برنامه‌های روز قدس گفت: سخنرانی تلویزیونی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ساعت ۱۱ صبح به‌مناسبت روز جهانی قدس خطاب به مردم ایران و جهان اسلام به‌صورت زنده از شبکه‌های داخلی و برون‌مرزی برگزار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: هدف اصلی بزرگداشت روز جهانی قدس و یادگار برجسته و میراث ماندگار احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) دفاع از آرمان فلسطین است و خنثی‌کننده توطئه نظام سلطه و صهیونیزم در به فراموشی سپردن مسأله قدس شریف به مثابه مسأله اول جهان اسلام است، لکن لازم است این موضوع مهم و پیام واقعی را مد نظر داشت و آن را تبیین کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات گفت: روز قدس شاخص صف‌بندی حق و باطل است و در هفتاد و سومین سال از اشغال قدس شریف این روز اهمیت مضاعف نسبت به سال‌های قبل پیدا کرده است. زیرا حوادثی از قبیل خیانت تعدادی از سران خودفروخته کشورهای عربی در برقراری ارتباط آشکار رسمی با رژیم جعلی صهیونیستی، ترور شهید فخری‌زاده، نقش داشتن در ترور شهید حاج قاسم سلیمانی و اقدامات خرابکارانه در سایت هسته‌ای نطنز را تجربه کرده‌ایم.

لطفی درباره برگزاری آیین روز قدس ضمن شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: با استفاده از تجربه موفق برگزاری راهپیمایی خودرویی و موتوری در یوم‌الله ۲۲ بهمن، با هدف برگزاری راهپیمایی سراسری خودرویی روز جهانی قدس، اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته بود و مساعدت خوبی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا صورت گرفت ولی در نهایت به دلیل مواجه شدن با موج جدید و رشد فزاینده ویروس کرونا در این ایام و متاسفانه آمار بسیار بالای فوتی‌های روزانه و تهدیدات جدی و نگرانی از شیوع دیگر انواع جهش یافته کرونا، در جمع‌بندی هماهنگی‌های نهادی مقرر شد امسال هم همانند سال قبل هیچ‌گونه تجمع و راهپیمایی حتی خودرویی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های جایگزین روز قدس انتفاضه مجازی است و برگزاری دومین کنگره بین المللی قدس شریف در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با سخنرانی شخصیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی بیش از ۲۰ کشور به ریاست آیت‌الله اعرافی مدیر محترم حوزه‌های علمیه کشور و عضو فقهای شورای نگهبان به‌مدت دو روز، سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت از دیگر این ویژه برنامه‌هاست.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: هم چنین نشست «آزادی قدس نزدیک است» در روز پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۱ صبح در مسجد جامع امام جعفر صادق(ع) میدان فلسطین با سخنرانی حجت‌الاسلام شهریاری  دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سفیر فلسطین در ایران، سفیر یمن در تهران، نمایندگان جنبش‌های جهاد اسلامی فلسطین و حماس نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای این روز در نظر داریم.

لطفی گفت: اکنون که امکان راهپیمایی خودرویی وجود ندارد، الصاق اقلام تبلیغاتی مرتبط با قدس شریف و تمثال شهید سلیمانی و پرچم فلسطین بر خودروهای در حال تردد شهری از برنامه‌های دیگر برای روز قدس است.