انسداد ۲۴ حلقه چاه غیرمجاز و جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب در شهرستان دماوند
انسداد ۲۴ حلقه چاه غیرمجاز و جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب در شهرستان دماوند
مدیر امور منابع آب دماوند: این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است.

🔹مدیر امور منابع آب دماوند از شناسایی ۶ حلقه چاه و پر کردن ۴ حلقه  چاه غیرمجاز  و ۲۴ پلمپ و جلوگیری از برداشت چاه غیر مجاز در هفته گذشته خبر داد.

🔸مصطفی عباسی اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی ۸ حلقه چاه غیر مجاز به عمق ۲۸۲ متر و آبدهی نیم لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

🔹وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۳۸۶۶ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

🔸وی در ادامه افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 6 حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی گردید همچنین ۲۴ مورد پلمپ چاه غیر مجاز به منظور جلوگیری از برداشت چاه غیر مجاز بعمل آمد.

🔹عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.