انعقاد تفاهمنامه احداث کمربندی جنوبی دماوند
انعقاد تفاهمنامه احداث کمربندی جنوبی دماوند
تفاهم‌نامه احداث کمربندی جنوبی دماوند توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)به امضا رسید.

با عنایت به مطالبه به حق چندین ساله مردم شریف شهرستان دماوند و با توجه به حمایت های استاندار تهران و پیگیری های رضا طاهر خانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند و سید احمد رسولی نژاد نماینده مردم شهرستان های دماوند وفیروزکوه، تفاهم‌نامه احداث کمربندی جنوبی دماوند توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)به امضا رسید.

لازم به ذکر است با نهایی شدن احداث کمربندی جنوبی شهر دماوند، یکی دیگر از مطالبات برجای مانده مردم شهرستان دماوند در دولت مردمی آیت الله رئیسی تحقق یافت.

🔺احداث تونل بهترین گزینه برای کمربندی جنوبی دماوند است/ اعتبارات از طریق تهاتر نفت تأمین می‌شود

«رضا طاهرخانی»سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند:
💢تفاهم‌نامه احداث کمربندی جنوبی دماوند پس از پیگیری‌های مکرر نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، استاندار تهران و دیگر مسئولان امروز در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی به امضا رسید.

💢طبق این تفاهم‌نامه سه جانبه‌ بین وزارت راه و‌شهرسازی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)، مقرر شده تا برای تأمین اعتبارات پروژه، تهاتر نفت انجام شود.

💢در این راستا، قرارگاه خاتم الانبیا از فردا به مدت سه ماه مهلت دارد که طرح‌های پیشنهادی خود را آماده کند.

💢پیشنهاد اصلی ما احداث تونل است، چراکه با توجه به مسافت ۶ کیلومتری آن، هزینه‌ها کمتر است و مشکل کمتری وجود دارد.

💢پیشنهاد دیگر، احداث کنارگذر به طول ۱۲ کیلومتر است که با توجه به اینکه باید تملک اراضی صورت بگیرد، این پیشنهاد هزینه‌های سنگینی به همراه دارد.

💢در بحث احداث تونل در مرحله نخست یک لاین آن طی دو سال به بهره‌برداری خواهد رسید که در بحث کاهش و کنترل ترافیک منطقه حائز اهمیت است.

💢احداث پل روگذر به طول هشت کیلومتر با توجه به وجود مغازه‌های تجاری دچار مشکلاتی است و در این زمینه، باید به دنبال راه‌حلی باشیم که کمترین مشکل را داشته باشد.

💢از نظر ما، بهترین گزینه، احداث تونل است که امیدواریم با آغاز اجرای این طرح، کار ماندگاری در کوتاه‌ترین زمان ممکن در دولت آیت‌الله رئیسی انجام و معضل چندین ساله برطرف شود.