اولویت اداره مالیات در رسیدگی به پرونده‌های برزمین مانده
اولویت اداره مالیات در رسیدگی به پرونده‌های برزمین مانده
مشاور وزیر صمت با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید به مشکلات صنوف رسیدگی کنند، گفت: اداره مالیات بهتر است اصناف را رها کرده و به دنبال کسانی که پرونده مالیاتی دارند برود.

به گزارش خبرگزاری فارس ، ابراهیم درستی مشاور و نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف کشور شامگاه پنجشنبه در نشست با هیأت‌رئیسه اتاق اصناف و رؤسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان ری اظهار کرد: با توجه به فرمایش امام خمینی(ره) اصناف بازوان ستبر انقلاب هستند که باید به آن‌ها رسیدگی و مشکلات آن‌ها احصاء و برطرف شود.

وی گفت: سازمان امور مالیاتی و بیمه تأمین اجتماعی به صنوف برای پرداخت حق بیمه و مالیات فرصت ۲ ماهه دادند که پس از این مدت بدون هیچ کم و کاستی معوقات دریافت شد.

نماینده وزیر صمت در اتاق اصناف کشور با گلایه از برقراری مجدد استعلام ماده ۱۸۶ ق. م. م در سامانه ایرانیان اصناف برای صدور یا تمدید پروانه کسب افزود: مصوبه ستاد ملی کرونا و اعلام معاون اقتصادی رئیس‌جمهور مبنی بر لغو اخذ استعلام ماده ۱۸۶ ق. م. م بوده است و این برقراری مجدد اخذ استعلام بنا به درخواست سازمان امور مالیاتی کشور حتی اگر بدون بررسی پاسخ داده شود خلاف مصوبه ستاد ملی کرونا است.

درستی تصریح کرد: صنف آرایشگران زنانه به دلیل فعالیت زیرزمینی برخی واحدها اکنون از گروه شغلی ۳ به گروه ۲ منتقل‌شده است که این تغییر با پیگیری‌های مداوم و با هدف حفظ سلامت جامعه از طریق اعمال نظارت بر خدمات‌رسانی انجام شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا و شرایط اقتصادی در کشور، واحدهای تولیدی وضعیت خوبی ندارند. عضو هیئت‌رئیسه اتاق اصناف ایران ادامه داد: در شرایط فعلی بهتر است مالیات اصناف را رها کرده و به دنبال کسانی که پرونده مالیاتی دارند برود، اصناف از طریق اظهارنامه مالیات خود را اعلام می‌کنند که اگر خلاف آن ثابت شد، از آن‌ها مالیات دریافت کنند.

درستی در پایان خاطرنشان کرد: هزینه عملکرد اصناف چندین برابر شده اما درآمدها کاهش‌یافته است در حال حاضر مجلس به‌عنوان رأس امور می‌تواند به این موضوع ورود کند، مردم گرفتار هستند و به دلیل سوء مدیریت با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند که امیدوار هستیم از سوی نمایندگان رسیدگی شود.