بازدید از روند تولید و توزیع مرغ دولتی در شهرستان دماوند
بازدید از روند تولید و توزیع مرغ دولتی در شهرستان دماوند
مرغ با نرخ مصوب دولتی به اندازه کافی و بیش از نیاز مردم وجود دارد و مردم نگرانی برای تهیه آن نداشته باشند.

دادستان شهرستان دماوند در حاشیه بازدید از کشتارگاه مرغ رودهن گفت: خوشبختانه تولید و توزیع در شهرستان دماوند روند مناسبی دارد و هیچگونه نگرانی برای تامین گوشت مرغ وجود ندارد.

محمد تقی تقی زاده افزود: با توجه به وضعیت نابسامانی که برای توزیع مرغ تازه در بازار وجود داشت بازدیدی از روند تولید و توزیع مرغ در شهرستان دماوند داشتیم و خوشبختانه میزان تولید و توزیع به بازار بیش از نیاز مردم هست و از مردم عزیز تقاضا داریم نیاز روزانه و مصرف متعادل خود را خرید کنند و هیچگونه نگرانی بابت کمبود مرغ نداشته باشند.

وی گفت: ان شاالله اگر با این روند پیش برویم وضعیت بازار مرغ به زودی به تعادل خواهد رسید و چه بسا بیش از نیاز مردم توزیع صورت خواهد گرفت.

مدیر عامل تعاونی طیور شهرستان دماوند گفت: تولید امسال الحمدلله خوب بوده و بهتر نیز خواهد شد و این نگرانی بازار دو سه روز آینده برطرف خواهد شد.

مشهدی افزود: مرغداران شهرستان دماوند تعهد دارند تمامی تولید خود را با نظارت اداره صمت و جهاد کشاورزی با نرخ مصوب به بازار عرضه کنند و مردم عزیز نگرانی نسبت به تهیه مرغ با نرخ دولتی نداشته باشند.

رئیس اداره صمت شهرستان دماوند گفت: استان تهران روزانه ۱۲۰۰ تن نیاز برای مصرف دارد و در ایام پایانی سال نیز حدود ۲ برابر میشود.

آقا جان احمدی افزود: استان تهران به تنهایی تامین کننده این مقدار نیست و غالب نیاز خود را از استانهای همجوار  و تحت نظارت جهاد کشاورزی،اداره صمت، تعزیرات و ادارات مربوطه بر کشتار ، استحصال و حمل تامین میکند.

احمدی گفت: بازرسان مربوطه بر تمامی روند تولید،کشتار و توزیع مرغ دولتی نظارت دارند و خوشبختانه هیچگونه کمبودی در زمینه گوشت مرغ وجود ندارد و مرغ به اندازه کافی به قیمت مصوب ۲۰ هزار و چهارصد تومان در کل استان تهران توزیع میشود و هیچ نگرانی نباید برای مردم وجود داشته باشد و به هر اندازه که نیاز دارند میتوانند تهیه کنند.