بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران از بیمارستانها و مراکز درمانی شهرستان دماوند
بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران از بیمارستانها و مراکز درمانی شهرستان دماوند
دکتر زالی گفت: برنامه ما این است تا در تامین تجهیزات و نیروی انسانی بیمارستان فاطمه زهرا (س) در کنار رفع نیازها و ارتقای بیمارستان سوم شعبان و مراکز درمانی شهرهای آبسرد و کیلان اقدامات لازم را انجام دهیم.

🔺 قول مساعدت جهت تجهیز کلینیک تخصصی ویژه بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) دماوند

ظهر دیروز علیرضا زالی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به شهرستان دماوند سفر کرد.

دکتر زالی با حضور در بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) و مراکز درمانی شهر کیلان و آبسرد از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای بهداشتی و درمانی شهرستان دماوند قرار گرفت.

زالی گفت: در بازدیدی که از مرکز درمانی شهر کیلان داشتیم ساختمانی که به مدت ۱۱ سال ساخته شده و در مدار خدمت رسانی قرار نگرفته بود دستور بازسازی و تجهیز داده شد و در شهر آبسرد نیز با کمک خیرین و مسئولان شهری قرار بر این شد تا مرکز درمانی ساخته و تجهیز شود.

وی افزود: مدلی را در این سفر طراحی کردیم و دوستان ما در معاونت بهداشتی دانشگاه شهید بهشتی در حال برنامه ریزی هستند و قرار است مرکزی که به عنوان بهداشتی و درمانی در مدار خدمت رسانی قرار میگیرد از ظرفیت مسئولان مردم و معتمدین شهر  در غالب هیئت امنایی استفاده شود، این طرح در شهرستان دماوند موفق ظاهر شده و با مشارکت عمومی میتوانیم در رفع چالشهای بهداشتی و درمانی استفاده کنیم و با مصوب کردن این طرح در دانشگاه اصالت و وجاهت را به هیئت امناها خواهیم داد.

زالی گفت: برنامه ما این است تا در تامین تجهیزات و نیروی انسانی بیمارستان فاطمه زهرا (س) در کنار رفع نیازها و ارتقای بیمارستان سوم شعبان و مراکز درمانی شهرهای آبسرد و کیلان اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی افزود: تشکر ویژه ای از خیرین بهداشت و درمان در شهرستان داریم که با توجه به وضع موجود توانستند ظرف ۳ ماه در بحث عمرانی بیمارستان حضرت فاطمه بسیار موفق عمل کنند و امیدواریم در ادامه مسیر نیز در رشد فازهای دیگر این بیمارستان با کمک خیرین محترم گامهای خوبی برداریم.

نماینده مردم شهرستان دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه خوبی که با دکتر رحیمی معاونت نیروی انسانی وزارت بهداشت داشتیم بحث پزشکان و نیروهای متخصص، افزایش تخت بیمارستانی و همچنین توسعه مراکز درمانی هفت شهر  شهرستانهای دماوند و فیروزکوه و ساخت تعدادی خانه های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت و نتایج خوبی هم به دنبال داشت.

سید احمد رسولی نژاد افزود: در بازدید امروز نیز با حضور دکتر زالی از بیمارستانها و مراکز درمانی شهرستان مشکلات درمانی مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع و تجهیز این مراکز داده شد.

وی گفت: قرار شد تا مرکز درمانی کیلان ظرف مدت یک ماه آینده تکمیل و به بهره برداری برسد و ساخت مرکز درمانی در شهر آبسرد نیز که یک سالی از مصوبه آن گذشته بود با دستور دکتر زالی تسریع خواهد شد.

رسولی نژاد گفت: تجهیز و تامین نیروی انسانی و پزشک به عهده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که دکتر زالی قول مساعدت در این زمینه را به ما دادند.

وی افزود: بخشهای مربوط به جراحی، بستری و آزمایشگاه بیمارستان حضرت فاطمه(س) را خیر محترمی عهده دار شدند و امیدواریم تا تیر ماه سال آینده به بهره برداری برسانیم.

رسولی نژاد گفت: بیمارستان سوم شعبان در حال حاضر با ۸۵تخت مشغول خدمات رسانی است و با دستوری که از وزیر بهداشت گرفتیم به ۱۵۰ تخت خواهد رسید.