برخی افراد با مجوز صوری اراضی کشاورزی را تغییر کاربری می دهند
برخی افراد با مجوز صوری اراضی کشاورزی را تغییر کاربری می دهند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با تاکید بر اینکه جهاد کشاورزی باید نظارت دقیق بر عملکرد نظام کشاورزی داشته باشد گفت: برخی با مجوز صوری اراضی کشاورزی را تغییر کاربری میدهند.

عبدالرضا چراغعلی در اولین جلسه کارگروه زیربنایی سال ۱۴۰۰ با اشاره به لزوم مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز اظهار داشت: برخی افراد با گرفتن مجوزهای صوری، اقدام به تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ساخت و ساز در این زمین‌ها می‌کنند.

وی افزود: مطابق بررسی‌های صورت گرفته برخی از افراد سودجو با توجیه ایجاد اشتغال و اخذ برخی مجوزها از سازمان جهاد کشاورزی و تأیید سازمان نظام کشاورزی نسبت به ایجاد سازه‌های غیرمتعارف، تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و ساز غیرمجاز اقدام می‌کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تاکید کرد: جهاد کشاورزی باید نسبت به نظارت دقیق بر عملکرد نظام کشاورزی اقدام کند همچنین شهرداری‌ها و نظام مهندسی و راه و شهرسازی اقدامات لازم جهت انضباط بخشی به ساخت و سازها و کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز را به‌عمل آورده و با تشکیل گروه‌های مشترک کاری و کارشناسی از ظرفیت‌های قانونی نیز در این مورد بهره بگیرند.

گفتنی است در این جلسه بعد از بحث و تبادل نظر و توضیحات مشاورین حاضر در جلسه و اعضا، با ایجاد پارک علمی و فناوری در شهر جدید پردیس و همچنین ساخت شهرک سینمایی که به پیشنهاد صدا و سیما بود، موافقت شد.

لازم به ذکر است که مصوبات کارگروه زیربنایی پس از تصویب در شورای برنامه ریزی استان به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ و ضمانت اجرایی خواهد داشت.