بررسی مشکلات حوزه بنیاد مسکن شهرستان دماوند با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران
بررسی مشکلات حوزه بنیاد مسکن شهرستان دماوند با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران
فرماندار دماوند: عدم تخصیص ردیف‌های بودجه‌ای روند انجام امور را کند کرده است

️نشست بررسی مشکلات حوزه بنیاد مسکن شهرستان دماوند روز دوشنبه با حضور سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شریف شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، صالحی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران و حاجی‌عزیزی، رئیس بنیاد مسکن شهرستان دماوند در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد.

عدم تخصیص ردیف‌های بودجه‌ای روند انجام امور را کند کرده است

حیدری، فرماندار دماوند:
🔹️در طول سالهای گذشته بسیاری از مشکلات روستاهای شهرستان دماوند با نگاه مثبت مدیران برطرف شده و آنچه که باقی مانده، به دلیل عدم تخصیص ردیف‌های بودجه‌ای است که این امر روند انجام کارها را کند کرده است.
🔹️در خصوص زمین مسکن جوانان، پیش از این اقداماتی در زمینه احداث جاده صورت گرفت، اما با وجود انجام بخشی از ساخت و سازها، احداث معابر استاندارد باید در دستور کار قرار گیرد.
🔹️اگر از آغاز انجام ساخت و ساز به زیرساختهای این اراضی توجه نشود، احتمالا به ایجاد حلبی‌آبادها ختم خواهد شد، از این رو بنیاد مسکن، بخشداری‌ها و دهیاران باید بر نحوه ساخت و ساز و ایجاد زیرساخت‌ها در این زمینه نظارت ویژه داشته باشند تا نمونه‌ای از ساخت و سازهای فنی و مهندسی با طراحی روستایی به اجرا در آید.
🔹️تعدادی از روستاهای دماوند در مسیر جاده اصلی قرار دارند، لذا شایسته است بنیاد مسکن با بررسی کارشناسی ویژه برای الحاق دو طرف جاده اقدام نمایند تا مشکلات حریم راه گریبانگیر مردم نشود.

عدم تطابق جمعیت روستاها با آخرین سرشماری، مشکلاتی در خصوص توسعه روستاها و پاسخگویی به نیازهای واقعی ایجاد می‌کند

صالحی، مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران:
🔹️شهرستان دماوند با توجه به موقعیت، مهاجرپذیر بودن و تعداد روستاها همواره در اولویت و مورد توجه قرار دارد.
🔹️یکی از مشکلات روستاهای استان تهران، عدم توجه به جمعیت اتباع در سرشماری‌ها و جمعیت ناشی از مهاجرت معکوس است که این امر مشکلاتی در خصوص توسعه روستاها و پاسخگویی به نیازهای واقعی ایجاد می‌کند و این موضوع با انجام سرشماری جدید برطرف خواهد شد.
🔹️تخصیص اعتبارات استان تهران در خصوص روستاها بین ۵ تا ۸ درصد است و این در حالی است که در سال ۹۹ تنها ۴ درصد از اعتبارات در این خصوص تخصیص یافت.
🔹️در زمینه اراضی مسکن و جوانان، ما موظف به تأمین اراضی هستیم، اما آمادگی مساعدت در خصوص ایجاد شبکه را نیز داریم.
🔹️اراضی واگذار شده در این خصوص باید با کمک دهیاران ساخت و ساز شود و در بحث آماده‌سازی و زیرسازی نیز موضوعات با تعامل مورد پیگیری قرار می‌گیرد.