بررسی مشکلات فعالان حوزه صنعت با حضور معاون وزیر صمت در شهرستان دماوند
بررسی مشکلات فعالان حوزه صنعت با حضور معاون وزیر صمت در شهرستان دماوند
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران: شهرک صنعتی دماوند یک را با سرعت فعال می کنیم، چراکه تقاضا برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

🔹نشست هم‌اندیشی با فعالان صنعت شهرستان دماوند با حضور رسولیان معاون وزیر صمت، نماینده مردم،فرماندار وجمعی از مسئولان استان و شهرستان وجمعی از فعالان صنعت منطقه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.
🔹️دراین نشست، مشکلات مربوط به صنعتگران شهرستان دماوند مورد بررسی قرارگرفت.

🔺 احداث شهرک دانش‌بنیان در دماوند/ پیگیری تامین برق شهرک صنعتی دماوند

رسولیان، مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران:
🔹 با توجه به سفری که وزیر صمت به دماوند و فیروزکوه داشت و شهرک‌های ناحیه صنعتی را بازدید کرد و پیرو درخواست فعالان صنعتی، نشست تخصصی امروز با پیگیری نماینده مردم در مجلس برگزار شد.
🔹موضوعات شرکت‌های صنعتی دماوند به صورت ویژه بررسی و در خصوص برخی از مشکلات آنها تعیین تکلیف شد.
🔹در نشست قرار شد که شهرک صنعتی دماوند یک را با سرعت فعال کنیم، چراکه تقاضا برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.
🔹مجموع اقدامات و مشکلات مرتبط با تامین زمین حل شده و امیدواریم به زودی یک شهرک دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری خارجی را در دماوند نهایی کنیم.
🔹در خصوص تامین برق برای شهرک صنعتی دماوند و افزایش سطح برق، علی‌رغم اینکه دستگاه‌های خدماتی باید برق را تا درب شهرک‌ها بیاورند، ما خود سرمایه‌گذاری می‌کنیم و ۳۵درصد از سهم آن را شهرک‌های صنعتی استان تقبل و واریز کرده است.
🔹امیدواریم با همکاری وزارت نیرو، هرچه زودتر این پست ایجاد و مشکل برق دماوند در حوزه صنعت برطرف شود.

🔺بررسی موضوع رفع ممنوعیت فعالیت‌های صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران

رسولیان، معاون وزیر صمت در ادامه افرود:
🔹️شهرک صنعتی ۱ دماوند باید به سرعت فعال شود، زیرا تقاضا برای سرمایه‌گذاری در آن وجود دارد.
🔹️مجموع اقدامات و مشکلات مرتبط با تامین زمین حل شده و امیدواریم نخستین شهرک دانش بنیان با سرمایه‌گذاری خارجی در دماوند ایجاد شود.
🔹️سرمایه گذاری هایی در خصوص تامین برق برای شهرک صنعتی دماوند و افزایش سطح برق انجام دادیم و در واقع ۳۵ درصد از سهم آن را شهرک‌های صنعتی استان پرداخت کرده است.
🔹️موضوع رفع ممنوعیت فعالیت‌های صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران در هیئت دولت در دست بررسی است؛ پیشنهاد مشترکی بین وزیر صمت و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تهیه شده که امیدواریم مصوب شود.
🔹️قطعی برق باعث کاهش تولید در شهرک‌های صنعتی شده و امیدواریم این موضوع مدیریت شود.
🔹️حوزه‌های صنعت و برق صنایع در سال گذشته ۸ درصد رشد داشته است؛ همچنین در سال گذشته بیش از ۵ هزار هکتار اراضی واگذار و ۶۵ هزار شغل نیز در شهرک‌های و نواحی صنعتی ایجاد شد.
🔹️علاوه بر این ۹۵۵ هزار شغل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور ایجاد شده که ۱۴ درصد آن متعلق به استان تهران است.

🔺ضرورت توجه به ایجاد زیرساخت ها در شهرک‌های صنعتی پیش از واگذاری اراضی

حیدری، فرماندار شهرستان دماوند:
🔹️وظیفه دعوت از سرمایه گذاران و استقبال از آنها بر عهده فرمانداران است، در حالی که اتخاذ تصمیمات اساسی و ارائه خدمات مهمی همچون واگذاری اراضی توسط دیگر سازمان‌های استانی است که فرمانداران نقشی در آن ندارند.
🔹️درخواست ما این است که مدیران استانی و کشوری نظرات و درخواست‌های شهرستانی را برای جذب سرمایه‌گذاران در اولویت قرار دهند.
🔹️مدیران محلی و منطقه‌ای اشراف بیشتری بر نیازها دارند و اگر به سیاست‌های شهرستانی توجه نشود، احتمال ایجاد مشکلات بسیار زیاد است.
🔹️زیرساخت‌هایی همچون برق، گاز، آب و مخابرات از مهم‌ترین نیازهای اولیه به شمار می رود که باید پیش از واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی ایجاد شوند.
🔹️ در خصوص همراهی دستگاههای اجرایی با صنعتگران، شرکت برق منطقه‌ای استان عملکرد ضعیفی از خود نشان داده است که امیدواریم در سالی که باید توجه بیشتری به رفع موانع تولید شود، شاهد تحرک جدی از سوی این شرکت باشیم.