برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دماوند
برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دماوند
طاهرخانی: افزایش ۵۵ درصدی اعتبارات شهرستان دماوند نسبت به سال گذشته

جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان به ریاست رضا طاهرخانی، سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند و با حضور سید احمد رسولی نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه ، ازوجی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، بخشداران، شهرداران، و روسای ادارات شهرستان در سالن جلسات شهید رجایی فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد.

🔸طاهرخانی: افزایش ۵۵ درصدی اعتبارات شهرستان دماوند نسبت به سال گذشته/ مدیران ادارت شهرستان با کار شبانه روزی پیگیر مطالبات بر زمین مانده شهروندان باشند/ در جهت منافع مردم شهرستان دماوند با هیچ شخصی تعارف نخواهیم داشت

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دماوند با اشاره به اینکه متأسفانه در گذشته تخصیص اعتبارات، با توجه به نیاز شهرستان صورت نگرفته است افزود: درگذشته نیاز های شهرستان دماوند، به طور کامل به مدیران فرادستی انعکاس داده نشده است و این موضوع باعث عدم اختصاص بودجه مناسب به این شهرستان در سالهای گذشته شده و اکنون شاهد انباشته شدن کارهای برزمین مانده در شهرستان دماوند هستیم.

وی افزود: مدیران ادارات متولی باید با احصاء مشکلات، نیاز سنجی و همچنین روند اجرایی پروژه های عمرانی، مشکلات و راه حل های موجود را به مدیران فرادستی ارائه دهند و با پیگیری های مستمر نسبت به تحقق آن اقدام نمایند و در این راستا مدیریت شهرستان و نماینده محترم مجلس نیز با تمام توان در کنار آنها خواهند بود و در سطح ملی نیز پیگیریهای لازم صورت خواهد پذیرفت.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: در شهرک های الهیه و سلحشوران شهر دماوند با گذشت ۱۵ سال از احداث آن تا کنون هیچگونه خدماتی از قبیل: ورزشی، ایجاد فضای سبز، خدمات آموزشی، فرهنگی و ورزشی به آن اختصاص داده نشده است و نشان دهنده آن است که پیگیری های لازم در گذشته توسط مسئولان متولی انجام نشده است و مسئولان باید با کار شبانه روزی پیگیر مطالبات مردم شهرستان دماوند باشند.

طاهرخانی با تاکید بر اینکه باید تمامی مسئولان برای توسعه شهرستان برنامه مدون و کارشناسی شده ای داشته باشند گفت: انتظار ما از مسئولان ادارات شهرستان دماوند این است که مطالبات ادارات خود را در راستای حل مشکلات مردم از مدیران فرادستی به صورت مستمر پیگیری کنند.

ایشان در ادامه گفت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده میزان اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان دماوند نسبت به سال گذشته افزایش ۵۵ درصدی داشته است و این نشان دهنده نگاه ویژه دولت مردمی آیت الله رئیسی به شهرستان دماوند است و در کنار آن نیز با حمایت های نماینده محترم مجلس و تشکیل جلسات و نشست های فراگیر با وزرای دولت، اعتبارات ملی نیز به شهرستان، جهت انجام پروژهای کلانی نظیر کمربندی گیلاوند، سیستم تصفیه خانه های فاضلاب شهر رودهن و مسکن مهر مهراباد تخصیص یافته است که عملیات اجرایی آن نیز اغاز شده است.

طاهر خانی در پایان گفت: سیستم تصفه فاضلاب شهر دماوند نیز با اختصاص اعتبار مناسب، عملیات احداث آن به زودی اغاز خواهد شد و در بحث بهداشت و درمان، بهسازی راه های مواصلاتی شهرستان و…. نیز اعتبارات بسیار خوبی در سطح ملی تخصیص یافته است. برخی از مدیران شهرستانی نیز باید پشت میز نشینی ها را رها کرده و پیگیر مطالبات مردم باشند و ما در جهت منافع مردم شهرستان با هیچکس تعارفی نخواهیم داشت و هیچگونه کوتاهی در این زمینه از هیچ شخصی پذیرفته نخواهد بود.

گفتنی است در این نشست میزان بودجه اختصاص یافته در سال ۱۴۰۱ به ادارت شهرستان دماوند و همچنین تشریح اعتبارات جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.