برگزاری دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در سال ۱۴۰۱
برگزاری دومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند در سال ۱۴۰۱
امام جمعه شهرستان دماوند: درموضوع عفاف و حجاب باید گفتمان سازی رسانه ای بر اساس آرامش روانی خانواده انجام شود

این نشست به ریاست حجت‌الاسلام فتاح‌دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند و با حضور طاهرخانی، فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولان و اعضای این شورا در سالن جلسات دفتر امام جمعه شهرستان دماوند برگزار شد.

در این نشست در رابطه با موضوعات، ارتقاء فرهنگ عفاف و حجاب، گرامیداشت دهه ولایت و عید غدیر و گرامیداشت هفته قوه قضاییه بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه حکم طاهرخانی، نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان توسط حجت الاسلام فتاح دماوندی، ریاست این شورا اهدا گردید.

🔺درموضوع عفاف و حجاب باید گفتمان سازی رسانه ای بر اساس آرامش روانی خانواده انجام شود/از اصحاب رسانه و میدان داران فضای مجازی برای ترویج فرهنگ حیا و عفاف کمک می‌خواهیم

امام جمعه شهرستان دماوند در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند:

💢درموضوع عفاف و حجاب باید گفتمان سازی رسانه ای بر اساس آرامش روانی خانواده انجام شود.

💢از اصحاب رسانه و میدان داران فضای مجازی برای ترویج فرهنگ حیا و عفاف کمک می‌خواهیم.

💢از اتحادیه پوشاک و لباس تقاضا داریم البسه متناسب با پوشش عفیفانه را با کیفیت و زیبایی مورد نیاز در بازار شهرستان دماوند در دسترس قرار دهند.

💢مردم‌ متدین دماوند خواهان جرم انگاری بی حجابی و رفتارهای سست کننده بنیان خانواده و مقابله قانونی با هنجار شکنان هستند.

💢حجاب و عفاف معروفی است که از عوامل محکم کننده بنیان خانواده است و بی حجابی و بد حجابی منکری است که از عوامل متزلزل شدن خانواده هاست.

🔺طاهر خانی، در نشست شورای فرهنگ عمومی: حفظ فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند حرکت پویا و هدفمند است/آموزش و پرورش در نهادینه سازی فرهنگ حجاب نقش مهمی را بر عهده دارد

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در این نشست با تاکید بر لزوم حفظ فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه گفت: حفظ فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت های باورهای دینی مستلزم برنامه ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است و نقش آن‌ها در ایجاد و ترویج این باور انکارناپذیر است.

وی ادامه داد: همه دستگاه های متولی باید در زمینه فرهنگ سازی عفاف و حجاب در جامعه اهتمام لازم را داشته باشند و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاثیر بسیار زیادی در تحکیم بنیان خانواده، ایجاد امنیت و سلامت جامعه دارد لذا تلاش برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه موجب ارتقای فرهنگ عمومی و تحکیم بنیاد خانواده می شود.

فرماندار شهرستان دماوند در پایان با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در نهادینه سازی فرهنگ حجاب در بین دانش آموزان گفت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش جمعیت بالایی از دانش آموزان را در خود جای داده نقش مهمی در نهادینه سازی، ترویج و توسعه ی فرهنگ حجاب و عفاف دارد. در حقیقت اساسی ترین و ماندگارترین راهکار برای تقویت فرهنگ حجاب و عفاف اقدام در دوره ی تحصیلی دانش آموزان است و باید با یک برنامه ریزی دقیق نسبت به ترویج آن اقدام نماید.