برگزاری نشست اقدام مشترک تنظیم بازار و  کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان شهرستان دماوند
برگزاری نشست اقدام مشترک تنظیم بازار و  کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان شهرستان دماوند
فرماندار شهرستان دماوند: هیچگونه افزایش قیمت نان در شهرستان دماوند نخواهیم داشت

نشست اقدام مشترک تنظیم بازار و کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان این شهرستان صبح روز یکشنبه به ریاست رضا طاهرخانی، فرماندار شهرستان دماوند و با حضور بخشداران، رئیس اداره جهاد کشاورزی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، اصناف و سایر اعضای کارگروه در سالن جلسات شهید رجایی فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد.

🔸طاهرخانی: نظارت بر واحدهای نانوایی ها تشدید خواهد شد/هیچگونه افزایش قیمت نان در شهرستان دماوند نخواهیم داشت/ تعیین حد اکثر جرائم برای واحد های صنفی متخلف/ افزایش ۱۰۰ تنی سهمیه آرد دولتی شهرستان دماوند با دستور استاندار محترم تهران

رضا طاهرخانی فرماندار این شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از همراهی خوب مردم و اصناف در طرح هدفمند سازی یارانه ها گفت: طرح هدفمندی ارز ترجیحی در شهرستان دماوند با همکاری بسیار خوب مردم ولایتمدار این شهرستان و هماهنگی دستگاه های متولی و اصناف به نحو مطلوب اجراء شد و خوشبختانه هیچگونه کمبود اقلام اساسی شهروندان در شهرستان دماوند مشاهده نشد.

وی افزود: با اعلام شهرستان دماوند جهت افزایش سهمیه آرد سالانه این شهرستان و با دستور استاندار محترم تهران ۱۰۰ تن آرد دولتی به سهمیه شهرستان دماوند اضافه شد و در این راستا هیچ گونه کمبود آرد در شهرستان دماوند وجود ندارد و این سهمیه بین نانوایی هایی که بیشترین رضایتمندی را در بین شهروندان دارند توزیع خواهد شد و قیمت نان نیز به هیچ عنوان افزایش نخواهد یافت و در این راستا با افراد متخلف به شدت برخورد خواهد شد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: نظارت بر نانوایی ها در شهرستان دماوند تشدید خواهد شد و در این خصوص با تخلفاتی از قبیل کم فروشی، عرضه نان بی کیفیت، احتکار، توزیع آرد خارج از شبکه،تعطیلی بدون هماهنگی با کارگروه آرد و نان، عدم رعایت مسائل بهداشتی و… به شدت برخورد خواهد شد و برای واحد های صنفی متخلف حداکثر جریمه قانونی در نظر گفته می شود.

رضا طاهر خانی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های کارگروه ساماندهی آرد و نان نظارت بر کیفت نان در جهت رضایتمندی شهروندان است گفت: کیفیت نان برخی از واحد های نانوایی در حد مطلوب نیست و در این خصوص گلایه هایی از طرف شهروندان وجود دارد که باید نظارت ها در این خصوص افزایش یابد.

وی با تاکید بر لزوم شروع به کار نانوایی ها طبق ساعات کاری اعلام شده به آنها گفت: چهار اکیپ اقدام مشترک نظارت بر واحد های نانوایی به صورت روزانه در شهرستان دماوند تشکیل و آغاز به کار خواهند نمود و با هرگونه تخلف از جمله عدم رعایت ساعت کاری پخت نان به شدت برخورد خواهند کرد.

رضا طاهر خانی با تاکید بر لزوم تخصیص یک واحد نانوایی در شهرک های الهیه و سلحشوران شهر دماوند گفت:با توجه به بازدید صورت گرفته از شهرک های الهیه و سلحشوران شهر دماوند، یکی از مطالبات اهالی این شهرکها تخصیص یک واحد نانوایی بود که در این خصوص هماهنگی های لازم از طریق اتحادیه نانوایان انجام خواهد شد.

فرماندار شهرستان دماوند در پایان گفت: یکی از گلایه های شهروندان نرخ چند قیمتی میوه و تره بار در شهرستان دماوند است که باید نظارتها در این خصوص تشدید شود و مسئولان واحد های صنفی باید نسبت به درج قیمت و نصب اتیکت در دید مشتری اقدام نمایند و همچنین فاکتور های خرید معتبر نیز جهت ارائه به بازرسان داشته باشند و در غیر این صورت برخوردهای قانونی لازم با این واحدها انجام خواهد شد.

گفتنی است در این نشست پیرامون مسائل و مباحث سهمیه های نانوایی ها ، نحوه نظارت بر عملکرد نانواییها، نحوه توزیع آرد سهمیه ای بین نانواییها، نظارت بر رعایت مسائل بهداشتی توسط واحد های نانوایی و نظارت بر واحد های صنفی میوه و تره بار شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.