برگزاری نشست بررسی مشکلات تولیدکنندگان و گردشگری در شهرستان دماوند
برگزاری نشست بررسی مشکلات تولیدکنندگان و گردشگری در شهرستان دماوند
نشست بررسی مشکلات تولیدکنندگان و گردشگری در شهرستان دماوند برگزار شد.

این نشست روز پنجشنبه با حضور سیداحمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شریف شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند، فصاحت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و سیّدعلی بابایی مدیر کل دامپزشکی استان تهران در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد.
این نشست با حضور مدیران و نمایندگان استانی ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، دامپزشکی، تعاون روستایی و امور عشایری استان تهران برگزار و مشکلاتی در حوزه پروژه‌های گردشگری، تعاونی‌های مرغداران، دامداران، باغداران و زنبورداران مطرح شد

ایجاد بازار فروش ویژه به منظور عرضه مستقیم تولیدات باغی دماوند در شهر تهران، باعث حل بخش عمده مشکلات تولیدکنندگان خواهد شد

حیدری، فرماندار شهرستان دماوند اظهار کرد :
دماوند پتانسیل‌های بسیاری دارد که با تدابیر مدیران استانی، می‌توان شرایط را تسهیل کرده و با رفع موانع، در سال جدیدشاهد اتفاقات خوبی باشیم و برخی قوانین که صرفاسلیقه مدیران بر آن حاکم است،اصلاح شود.
در خصوص مشکلات مربوط به تعاونی مرغداران، نامه‌ای درحمایت ازتولیدکنندگان به تعزیرات استان ارسال شده که انتظاراست، مساعدت هایی دراین خصوص انجام شود .
با توجه به مشکلات زنبورداران و ضرورت تردد به استان مازندران به منظور تولیدعسل،با همکاری تعاونی زنبورداران برای حل مشکل، تمهیداتی مدنظر قرارخواهد گرفت.
با اهداف بررسی کیفیت عسل در شهرستان، بازرسان ویژه ای تعیین خواهند شد تا با نظارت بر کیفیت و مرغوبیت عسل، به این مهم بپردازند تا از برند عسل دماوندمحافظت شود و در صورت ارائه عسل نامرغوب،برخورد قانونی صورت خواهدگرفت.
عرضه مستقیم تولیدات باغداران و درنظرگیری مکانی درشهرتهران به صورت ثابت، از جمله موضوعات موثردرحمایت از تولیدکنندگان خواهد بود.

عمده مشکلات تولیدکنندگان مربوط به مصوبات و بخشنامه‌هاست/ احداث طرح‌های گردشگری در راستای ایجاد اشتغال موثر خواهد بود

رسولی‌نژاد، نماینده مردم شریف دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی:
برگزاری این قبیل نشست‌ها به صورت تشریفاتی نیست، ما منتظر وقوع تحولات هستیم.


با توجه به نام‌گذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب، باید شاهد انقلاب اقتصادی در بخش‌های مختلف باشیم.
عمده مشکلات ما مربوط به مصوبات و بخشنامه‌هاست.
بحث ملی شدن اراضی از جمله مشکلاتی است که ایجاد شده، در برخی از روستاها بخشی از نقاط مسکونی به عنوان اراضی ملی شناخته شده که این موضوع برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده و لازم است تجدیدنظری در این خصوص صورت گیرد.
در حوزه دامداران همه گروه‌های دامدار باید تحت پوشش قرار گرفته و از شرایط استفاده از خوراک دام بهره‌مند شود.
با توجه به موضوع شعاع ۱۲۰ کیلومتر و عدم امکان فعالیت برخی صنایع در شهرستان دماوند، احداث طرح‌های گردشگری در راستای ایجاد اشتغال موثر خواهد بود.