برگزاری نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دماوند
برگزاری نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دماوند
طاهر خانی: ضرورت تزریق دُز یاد آور واکسن کرونا در شهرستان دماوند/ رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارت و واحد های صنفی الزامی است

جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا به ریاست رضا طاهرخانی سرپرست فرماندار شهرستان دماوند و با حضور حلیم زمهریر، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری اندار، خیرخواه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند و اعضای ستاد در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد.

طاهرخانی رئیس ستاد کرونای شهرستان دماوند با اشاره به خطر بیش از پیش و سرعت انتقال بالای سویه جدید کرونا در بین شهروندان گفت: برای کنترل و مهار این بیماری مانند گذشته باید شهروندان با رعایت حداکثری پروتوکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و ادامه روند واکیسناسیون بخصوص دوز یادآور در جهت کمتر شدن این ویروس گام بردارند.
وی اظهار کرد: یکی از نگرانی‌های ما، عادی‌انگاری ویروس کرونا توسط شهروندان است و این امر می‌تواند به شیوع هرچه بیشتر سویه جدید کمک کند و شهرستان دماوند را در رنگ ‌بندی های نارنجی و قرمز کرونایی قراردهد و در این راستا رعایت پروتکل های بهداشتی در همه ادارت دولتی، خصوصی و اصناف الزامی است.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: در حال حاضر هرگونه بی توجهی به پروتکل ها و دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت می تواند زمینه را برای ابتلا و به تبع آن بستری شدن بیش از پیش شهروندان در بیمارستان های شهرستان منجر شود.
فرماندار دماوند با بیان اینکه، در صورت شیوع و گسترش بیشتر این بیماری محدودیت هایی که در گذشته و در حوزه های مختلف بوده قابل بازگشت است خاطر نشان کرد: ادارات، اصناف، مراکزخرید و … باید نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام نمایند و شهروندان نیز در این زمینه همکاری های لازم را داشته باشند.

رضا طاهر خانی در پایان با اشاره به لزوم توجه به تزریق واکسن به شهروندان گفت:از تمامی شهروندان محترم شهرستان دماوند به خصوص گروه های پرخطر خواهشمندیم تا نسبت به تزریق واکسن به خصوص دز یادآور اقدام نمایند و ضمن استفاده از ماسک در مکان های عمومی، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.