برگزاری نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دماوند
برگزاری نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دماوند
همشهریان با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و ادامه روند واکیسناسیون در جهت کمتر شدن این ویروس گام بردارند.

نشست ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان دماوند به ریاست رضا طاهر خانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند و اعضای ستاد مبارزه با ویروس کرونا شهرستان در فرمانداری دماوند برگزار شد.
در این نشست طاهرخانی با اشاره به خطر بیش از پیش و سرعت انتقال بالای سویه اومیکرون در بین شهروندان گفت: برای کنترل و مهار این بیماری مانند گذشته باید شهروندان با رعایت حداکثری پروتوکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و ادامه روند واکیسناسیون در جهت کمتر شدن این ویروس گام برداریم.

وی ادامه داد در حال حاضر هرگونه سهل انگاری و بی توجهی به پروتوکل ها و دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و وزارت بهداشت میتواند زمینه را برای ابتلا و به تبع آن بستری شدن بیش از پیش شهروندان در بیمارستان ها در شهرستان منجر شود.

رئیس ستاد کرونای شهرستان دماوند با اشاره به اقدامات پیشگیرانه از قبیل تسریع در روند واکیسناسیون به خصوص دز سوم که برای کنترل و مهار این ویروس لازم است از شهروندان فهیم شهرستان دماوند خواست با حسایت هرچه بیشتر و رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی از قبیل پرهیز از سفرهای غیر ضروری، دید و بازدید های خانوادگی، تجمع در کانون های پرخطر و تجمعاتی که احتمال سرایت این بیماری را بیشتر میکند پرهیز کنند و حتما از ماسک استفاده کنند تا شاهد اوج گیری این ویروس در شهرستان نباشیم.

سرپرست فرمانداری دماوند با بیان اینکه، در صورت شیوع و گسترش این بیماری و به تبع آن تغییر در رنگ بندی شهرها محدودیت ها قابل بازگشت است خاطر نشان کرد: ادارات، اصناف، مراکزخرید، مدارس و … از کانون های انتقال این ویروس هستند که گشت های نظارتی جهت پایش آنان در دستور کار این ستاد قرار دارد.

ایشان در پایان با ا شاره به اهمیت حضور دانش آموزان در سرکلاس های درس گفت: با توجه به اهمیت فراگیری مطالب آموزشی توسط دانش آموزان، حضور آنان در کلاس های درس با رعایت کامل پروتوکل های بهداشتی امری ضروری است و دانش آموزان ما در مدارس حضور یابند و آموزش به شکل حضوری ادامه یابد.