برگزاری نشست مشترک فرماندار دماوند و نماینده مردم دماوند و فیروزکوه  با اعضای شورای اسلامی و شهرداران شهرستان
برگزاری نشست مشترک فرماندار دماوند و نماینده مردم دماوند و فیروزکوه  با اعضای شورای اسلامی و شهرداران شهرستان
طاهرخانی: شهرداری ها به دنبال درآمد پایدار باشند

این نشست با حضور رضا طاهرخانی، سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند، سید احمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه ، رضایی مهر، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و اعضای شورای های اسلامی و شهرداران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با بیان این که شهرداری ها باید به دنبال درآمد پایدار باشند، گفت: شهرداری ها باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند تا به دنبال درآمد پایدار باشند، اما در حال حاضر در شهرداری های شهرستان این گونه نیست و شهرداری ها با مشکلاتی در بحث اعتباری روبرو هستند.

طاهر خانی افزود: شهرداری ها به عنوان مرجع برنامه ریزی و مدیریت شهری در شهرها شناخته شده و اصلی ترین نهاد خدمات رسان به مردم هستند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقداماتی که شهرداران باید انجام دهند، کسب درآمد پایدار است و این درآمد ها مستقیم و غیر مستقیم برای رفاه مردم و رفع مشکلات و انجام پروژه های شهری صرف شود تا رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشند و همه ما باید بدانیم که مردم سرمایه های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند به موضوع توسعه زیبا سازی و مبلمان شهری اشاره و گفت: با توجه به این شهرستان دماوند در دو محور مواصلاتی پر تردد هراز و فیروزکوه قرار دارد و مسافران زیادی از شهر های ما عبور نموده و پذیرای گردشگران نیز هستیم و شهرداران باید توسعه زیبا سازی و مبلمان شهری را در اولویت قرار دهند.

وی ادامه داد: داشتن یک شهر زیبا و شناخته شده از مطالبات مردم شهرستان است که اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداران اقدامات مناسب را برای زیبا سازی بهتر شهرها انجام و گزارش عملکرد آن را به شهروندان ارائه دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند به انجام پروژه های عمرانی در شهرستان اشاره و خاطر نشان کرد: شهرداران بر پروژه های عمرانی، از لحاظ کمی و کیفی نظارت جدی داشته باشند و سرعت انجام کار در پروژه ها به ویژه در پروژه های نیمه تمام بالاتر ببرند.

طاهر خانی اضافه کرد: جلسات هماهنگی با شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای سطح شهرستان دماوند در هر ماه برای پیگری و رفع مطالبات به حق مردم برگزار خواهد شد و با پیگیری هایی که با همراهی نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی انجام خواهیم داد، در هر فصل از مسئولان ملی واستانی برای پیگیری مطالبات مردم شهرستان اقدام خواهیم کرد.

تاکید بر تشکیل کمیته سلامت اداری در شهرداری ها

رضا طاهر خانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند دراین نشست با اشاره به لزوم پیشگیری از وقوع فساد و شناسایی گلوگاه های آن در ادارات افزود: باید کمیته سلامت اداری در شهرداری ها تشکیل شود تا ضمن آموزش های لازم به پرسنل از وقوع هرگونه فساد در شهرداری ها پیشگیری شود.

رضا طاهرخانی با بیان اینکه کمیته سلامت اداری موظف به تصویب سیاست‌ها، آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد در شهرداری ها و پیگیری موضوعات است، گفت: کمیته سلامت اداری موظف است نسبت به ارائه پیشنهادات خود برای پیشگیری، مبارزه با فساد و نیز تقدیر از نیروهای برگزیده سلامت اداری اقدام کند و در این خصوص آئین‌نامه‌ای را به تصویب برساند.

طاهر خانی اضافه کرد: نظارت بر حسن انجام کار در شهرداری ها از وظایف اصلی شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر است و اقدامات شهرداری ها در حوزه های مختلف، به صورت شفاف به مردم گزارش داده شود.