برگزاری نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند
برگزاری نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند
فرماندار شهرستان دماوند: در موضوع مدیریت بحران اولین اولویت حفظ جان مردم و به حداقل رساندن خسارت های جانی و مالی است

جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران این شهرستان به ریاست رضا طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند و با حضور اعضای این ستاد در سالن جلسات شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد.

این جلسه در پی اعلام هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه ناپایدار جوی در روزهای آینده به استان تهران و شهرستان دماوند در جهت هماهنگی لازم بین اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند جهت پیشگیری و اقدام به موقع در صورت بروز حوادث غیر مترقبه تشکیل شده است.

🔺طاهر خانی: آماده باش کامل اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند تا پایان هفته جاری/ ممنوعیت توقف و اسکان شهروندان و مسافران در حاشیه رودخانه ها و تفرجگاه های شهرستان/ در موضوع مدیریت بحران اولین اولویت حفظ جان مردم و به حداقل رساندن خسارت های جانی و مالی است

فرماندار شهرستان دماوند در ابتدای جلسه از تلاش های شبانه روزی اعضای ستاد مدیریت بحران، نیروهای نظامی، انتظامی و همچنین همکاری و همیاری نیروهای بسیج، گروههای جهادی و مردم، در سیل اخیر شهرستان دماوند قدردانی کرد و افزود: در بحث مدیریت بحران اولین اولویت حفظ جان مردم و به حداقل رساندن خسارت های جانی، مالی و شناسایی نقاط ضعف و قوت است که به حول قوه الهی در سیل اخیر شهرستان دماوند با اطلاع رسانی به موقع، اقدامات پیشگیرانه و هماهنگی خوب اعضا شاهد کمترین خسارت جانی و همچنین مدیریت خوب بحران در مناطق درگیر سیل بودیم.

طاهر خانی با اشاره به گزارش هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع بارش شدید باران، رگبار و ورزش باد شدید در شهرستان گفت: با توجه به ورود جو ناپایدار هوا در شهرستان دماوند کلیه نیروهای ستادی، خدماتی، آتش نشانی و اورژانس تا پایان هفته جاری در آماده باش خواهند بود و از مسافران و شهروندان عزیز شهرستان دماوند درخواست می شود تا از اسکان و توقف در بستر رودخانه ها و تفرج گاه و پارک خودرو در کنار رودخانه های شهرستان جداخودداری کنند و دستگاههای خدمات رسان نسبت به اطلاع رسانی آن اقدامات لازم را انجام دهند.

رئیس ستاد بحران شهرستان دماوند گفت: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان سریعا نسبت تشکیل جلسه هماهنگی در مجموعه های خود اقدام و نسبت به سازماندهی نیرو ها و ماشین الات خود اقدام کنند. و شهرداری ها و دهیاریها نیز به پاکسازی جوی ها، آبراهه ها، دهانه پل ها و لاریرپبی رودخانه های حوزه استحفاظی خود اقدام نمایند تا در صورت بارش آب گرفتگی به دلیل انسداد محل آبروها مشاهده نشود.

فرماندار شهرستان دماوند در پایان با اشاره به آمادگی صد در صدی ستاد بحران شهرستان دماوند در مقابله با حوادث احتمالی گفت: از کوهنوردان در خواست می شود تا آخر هفته جاری از رفتن به ارتفاعات شهرستان جدا خودداری کنند و اداره جهاد کشاورزی نیز نسبت به عدم جابجایی عشایر در ارتفاعات و استقرار آنها در مناطق امن اقدام نماید