برگزاری همایش جهاد تبیین با محوریت گزارش دوساله سید احمد رسولی نژاد نماینده دماوند وفیروزکوه
برگزاری همایش جهاد تبیین با محوریت گزارش دوساله سید احمد رسولی نژاد نماینده دماوند وفیروزکوه
رسولی نژاد: برخی دنبال احداث کمربندی غربی دماوند برای عده‌ای مرفه ‌بی‌درد در شهرک آویشن بودند/ نمایندگانی داشتیم که صرفاً چهار سال مطالبه رفع حصر را داشتند/تأمین آب شرب پایدار دماوند از سد لار تا تیرماه ۱۴۰۳

همایش جهاد تبیین یاران انقلاب با محوریت ارائه گزارش عملکرد دو ساله سیداحمد رسولی‌نژاد نماینده مردم شریف شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به اینکه مصوبات سفر ریاست جمهوری در سه بخش مطرح و پیگیری می‌شود، گفت: در دوره‌های گذشته، نمایندگانی داشتیم که صرفاً چهار سال مطالبه رفع حصر را داشتند و یک بار مشکلات مردم را از تریبون مجلس بیان نمی‌کرد وگویا در دماوند و فیروزکوه مشکلی وجود نداشته است.

رسولی‌نژاد به امضای تفاهم‌نامه برای احداث کمربندی جنوبی دماوند اشاره و تصریح کرد:برای اجرای پروژه کمربندی جنوبی دماوند دولت قبلی هیچ همکاری نکرد، اما با آغاز به کاردولت جدید این موضوع مورد پیگیری قرار گرفت ووزیر راه و شهرسازی قول مساعدت داد وامروز این موضوع به نتیجه رسید.

وی ادامه داد:برخی در گذشته به دنبال احداث کمربندی غربی برای عده‌ای مرفه ‌بی‌درد در شهرک آویشن بودند؛با استقرار دولت جدید موارد لازم را پیگیری کردیم،اما عده‌ای به سرانجام رسیدن آن را به تمسخر گرفته بودند ومشاهده کردند که با پیگیری‌های انجام شده تفاهم‌نامه احداث کمربندی به امضا رسید.

💠تأمین آب شرب پایدار دماوند از سد لار تا تیرماه ۱۴۰۳/ شبکه برق  ۶۳،۲۰ شهرک صنعتی تا پایان هفته جاری وارد مدار می‌شود

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با اشاره به مشکل کمبود آب شرب افزود: برای تأمین آب شرب مورد نیاز شهرستان دماوند پیشنهاد دادیم که از میزان نشستی سد لار شبکه‌ای به میزان ۵۰۰ لیتر بر ثانیه به این شهرستان منتقل شود که این موضوع مورد موافقت وزیر وقت نیرو قرار نگرفت.

رسولی‌نژاد گفت: با پیگیری‌های مجدد، محرابیان وزیر نیرو با انتقال آب از سد لار به شهرستان دماوند موافقت کردند و این پروژه در حال فعال شدن است و آب پایدار تا تیرماه سال ۱۴۰۳ به این شهرستان می‌رسد؛ بنابراین باید طی دو سال آینده میزان مصرف آب در ۵ شهر و۷۰ روستای شهرستان دماوند را طوری مدیریت کنیم که مشکلی به وجود نیاید.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای شهرک‌های صنعتی دماوند تصریح کرد: شهرک‌های صنعتی با مشکلات زیادی در حوزه‌ای آب و برق مواجه بودند که با پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده در حوزه برق، شبکه ۶۳،۲۰ شهرک صنعتی شماره دو دماوند تا پایان هفته جاری وارد مدار می‌شود و برای تأمین آب نیز مجوزات حفر چاه اخذ شده است.