بستر‌ی‌های کرونایی در دماوند به ۱۶ نفر رسید
بستر‌ی‌های کرونایی در دماوند به ۱۶ نفر رسید
افزایش شیوع ویروس امیکرون در دماوند

👤«مسلمی‌فرد» رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند:
🔹بستر‌ی‌های کرونایی روبه افزایش است و در حال حاضر این رقم به ۱۶ نفر در دماوند رسیده و روبه افزایش می‌رود.

🔸بستری‌ها به پایین‌ترین حد خود رسیده بود، اما متاسفانه تعداد بستر‌ی‌ها، مراجعان و سی تی اسکن‌ها شیب افزایشی دارند و این روند صعودی از دو روز گذشته شدت گرفته‌ است.

🔹علت این افزایش ویروس امیکرون و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است؛ مردم عادی انگاری می‌کنند و آغاز به برگزاری مراسم ختم و عزاداری و مجالس عروسی کرده‌اند.

🔸استفاده از ماسک نیز به شدت افت پیدا کرده و همچنین در ارتباطات افراد و باز شدن ورزشگاه‌ها و رستوران‌ها ومیادین تره بار شاهد عدم رعایت نکات هستیم.

🔹همچنین با توجه به مسری‌تر بودن امیکرون از سایر سویه‌های کرونا ابتلا افزایش یافته است، ظرف دو روز تعداد مراجعین کرونایی در کشور ۸۰ درصد افزایش داشته است و در دماوند نیز به همین گونه می‌شود.

🔸مدارس از مکان‌هایی هستند که بچه ها در آن ارتباط زیادی با یکدیگر دارند و شاید پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود.

🔹میزان تزریق دز سوم واکسن کرونا در شهرستان دماوند ۱۸.۶درصد است در حالی که حتما باید واکسن دز سوم به بالای ۷۰ درصد برسد.
🔸بسیاری از افراد علائم سرماخوردگی مانند گلودرد، آبریزش بینی، سردرد، سرفه‌های خفیف و گاهی کمردرد و حالت تهوع دارند و تصور می‌کنند فقط یک سرماخوردگی ساده است در حالی که این افراد امیکرون دارند و به سبب ساده انگاری و عادی انگاری به دکتر مراجعه نمی‌کنند تا تست دهند یا درمان امیکرون را شروع کنند.

🔹نکته مهم این است که همه کسانی که این علائم که شبیه سرماخوردگی هستند را دارند حتما باید خود را قرنطینه کنند ، با عادی انگاری‌ها و با سویه جدید کرونا و نیز افرادی که اصلا واکسن نزده‌اند تعداد ابتلاها زیاد می‌شود، کل واکسن زده‌های دز سوم۱۷ درصد است و تعداد کثیری دز سوم را نزده‌اند که در صورت ابتلا بیمار شده و بستری می‌شوند و مجددا مرگ و میرها افزایش می‌یابد.

🔸رنگبندی کرونایی شهرستان دماوند زرد اعلام شده است اما واقعیت این است که الان نارنجی هستیم و قطعا ظرف چند روز آینده نرم افزاز ماسک نیز آنرا نارنجی اعلام خواهد کرد. با این روند ابتلاها اگر مردم رعایت نکنند باز هم داستان قرمز شدن شهرها آغاز می‌شود.