بیشترین بارش باران و برف در لواسان و آبعلی ثبت شد
بیشترین بارش باران و برف در لواسان و آبعلی ثبت شد
مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: بیشترین مقدار بارندگی باران در سطح استان در ایستگاه لواسان با ۴۱.۴ میلیمتر و برف در ایستگاه آبعلی با ۳۱ سانتی متر به ثبت رسید که نسبت به سایر مناطق استان رکورد زد.

مجتبی جلالی در خصوص میزان بارندگی در مناطق مختلف استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت:‌ ایستگاه های شمیران با ۳۲.۴ میلی متر، دماوند با ۳۱.۷ میلی متر و فیروزکوه با ۲۵.۳ میلی متر بیشترین بارندگی ها را به ثبت رسانده اند.

به گفته وی، کمترین میزان بارش ها در ایستگاه فرودگاه امام با ۹.۲ میلی متر، چیتگر با ۱۱ میلی متر و شهریار با ۱۱.۴ میلی متر بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران، حجم بارش ها در دیگر ایستگاه های آبعلی، ژئوفیزیک، ورامین و فرودگاه مهرآباد را به ترتیب ۲۳.۷، ۱۵.۲، ۱۴.۱ و ۱۲.۴میلی متر عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بخش آبعلی با ۳۱ سانتیمتر برف رکورد زد گفت: در ایستگاه فیروزکوه ۸ سانتیمتر و در ایستگاه لواسان سه سانتیمتر برف به ثبت رسید.

جلالی افزود: بر اساس اطلاعات هواشناسی استان تهران ماندگاری توده هوای سرد در استان و یخبندان شبانه سطح زمین به ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات شمالی تا دوشنبه پیش‌بینی می‌شود.