تائیدصلاحیت ۴۸۹۹ کاندیدای شورای شهر در استان تهران/رد صلاحیت شدگان ۴روز حق شکایت دارند
تائیدصلاحیت ۴۸۹۹ کاندیدای شورای شهر در استان تهران/رد صلاحیت شدگان ۴روز حق شکایت دارند
۴ هزار و 899 نفر از کاندیداهای شورای شهر در استان تهران در مرحله اول بررسی‌ها، تائید صلاحیت شده‌اند.

احمد نادری رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران گفت: ۴ هزار و ۸۹۹ نفر از کاندیداهای شورای شهر در استان تهران در مرحله اول بررسی‌ها، تائید صلاحیت شده‌اند.

احمد نادری اظهار کرد: مرحله اول رسیدگی به صلاحیت متقاضیان عضویت در شورای شهر در ۱۶ شهرستان استان تهران به اتمام رسیده و نتایج آن به ثبت نام‌شدگان اعلام شده است.

وی بیان کرد: از امروز و به مدت ۴ روز افرادی که به هر دلیل ردصلاحیت شده‌اند، می‎توانند با مراجعه به آدرس خیابان شهید گمنام، ابتدای اتوبان کردستان، بعد از معاونت اجتماعی شهرداری تهران طرح شکایت کنند.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران عنوان کرد: از دوازدهم اردیبهشت ماه و به مدت ۱۰ روز روند بررسی شکایت ردصلاحیت شده‌ها توسط هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران انجام و نتایج آن مجددا اعلام می‎شود.

نادری توجه به دو اصل حق‌الناس و حق جمهوری اسلامی را دو فاکتور و اولویت مهم در تعیین بررسی صلاحیت کاندیداها عنوان و تاکید کرد: در کنار توجه به موضوع حق الناس و جلوگیری از تضییع آن، پاس‌داشت حق نظام بسیار اهمیت داشته و بر این اساس معتقدیم افراد مسئله‌دار نباید تایید صلاحیت و وارد شوراها شوند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگانی از همه گرایش‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به رسمیت شناخته شده در میان تائیدصلاحیت شده‌ها قرار دارند، افزود: در بررسی صلاحیت‌ها به هیچ وجه نگاه سیاسی افراد مورد نظر نبوده است.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران تصریح کرد: افراد با هر گونه علاقه و گرایش سیاسی دارای فعالیت قانونی در نظام محترم شمرده می‌شوند، همچنان که تکثر نمایندگانی از سلایق، ادیان و مذاهب گوناگون در بین تائیدصلاحیت‌شدگان وجود دارد.

نادری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مجموع ثبت نامی‌های شوراهای اسلامی استان تهران ۵ هزار و ۹۳۹ نفر بوده‌اند که از این تعداد حدود ۲۰ درصد یعنی ۱۰۴۰ نفر در هیات‌های اجرایی (منصوب دولت) و هیات‌های نظارت البته بخش زیادی به دلیل نقص مدارک رد صلاحیت شده‌اند.

وی تاکید کرد: در شهرستان تهران ۲ هزار و ۵۸۴ نفر اقدام به ثبت نام کرده‌اند از این تعداد ۲ هزار و ۴۳۱ نفر مورد تائید هیات‌های اجرایی قرار گرفته و ۱۵۳ نفر ردصلاحیت شده‌اند، البته این آمار پس از انصراف ۴ نفر به ۲ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است.