تدوین دایره المعارف شهدای استان تهران در دستور کار قرار بگیرد
تدوین دایره المعارف شهدای استان تهران در دستور کار قرار بگیرد
استاندار تهران گفت: باید به دنبال تدوین دایره المعارف شهدای استان تهران باشیم و این امر مستلزم درک عظمت و بزرگی کنگره شهدای استان است.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه هم اندایشی برگزاری کنگره شهدای استان تهران ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار حجازی اظهار داشت: ایشان از جراحات دفاع مقدس به شهادت رسید و این ضایعه را به مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران تسلیت عرض می‌کنم.

محسنی بندپی افزود: باید با برنامه ریزی دقیق برای هر چه با شکوه تر برگزار شدن کنگره شهدای استان تهران و جبران عقب ماندگی در این خصوص اهتمام کنیم.

استاندار تهران عنوان داشت: بر اساس آمار شهدای دانش آموز استان تهران به تنهایی با کل آمار چندین استان برابری می‌کند اساساً بسیاری از شهدای ملی در تهران به شهادت رسیده اند و همین امر وظیفه برگزارکنندگان کنگره شهدای استان تهران را سنگین‌تر می‌کند.

وی گفت: استان تهران در حدود ۳۲ هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده و اساساً هدف ما تنها برگزاری صرف کنگره شهدای استان تهران نیست بلکه تولید محتوای مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را مدنظر داریم.

محسنی بندپی بیان داشت: باید به دنبال تدوین دایره المعارف شهدای استان تهران باشیم و این امر مستلزم درک عظمت و بزرگی کنگره شهدای استان تهران است و آثار برگزاری این کنگره می‌تواند خوراک محتوای فرهنگی را تأمین کند.