تشریح اقدامات ستاد کرونا استان تهران در پیک چهارم از زبان استاندار تهران
تشریح اقدامات ستاد کرونا استان تهران در پیک چهارم از زبان استاندار تهران
استاندار تهران با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی اقدامات ستاد کرونا استان تهران در پیک چهارم را تشریح کرد.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد کرونای استان تهران ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی(ع) با اشاره به اقدامات ستاد کرونا اظهار داشت: اقدامات خوبی در پیک چهارم شیوع کرونا در سطح استان تهران انجام شد که از جمله آن می توان به افزایش تخت های بیمارستانی اشاره کرد که موجب شد هیچ بیماری اعم از هموطنان یا اتباع پشت درهای بیمارستان معطل نماند.

وی دادمه داد: ۱۰ هزار تخت بیمارستانی برای اختصاص به بیماران کرونایی افزایش پیدا کرد تا در این حوزه دچار چالش نشویم، به علاوه اقدام دیگر فعال سازی مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته بود که موجب کاهش بار مراجعه به بیمارستان ها شد.

استاندار تهران عنوان کرد: راه اندازی خط تلفنی ۶۰۷۰ اقدام دیگری بود که به ابتکار ستاد مقابله با کرونای تهران انجام شد و موجب شد که بیماران از سردرگمی خارج شوند و راهنمایی و پاسخگویی مناسبی توسط این خط تلفنی دریافت کنند.

محسنی بندپی سپس با اشاره به اینکه مدیریت بیماری کرونا در تهران با ۱۴ میلیون جمعیت و ویژگی های خاص شرایط خاصی می طلبد گفت: همکاری اصناف، نیروی انتظامی و دانشگاه های علوم پزشکی سبب شد در حوزه رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اقدامات موثری انجام شود که جای تقدیر از همکاری اصناف وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر متوسط رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران به بالای ۷۰ درصد رسیده که در این میان باید از شهرداری تهران نیز به دلیل لغو طرح ترافیک و کمک به افزایش فاصله گذاری اجتماعی قدردانی کرد؛ اما بی تردید در ادامه این مسیر نباید هیچ گاه از مراقبت و جدیت خود کم کنیم؛ چراکه کماکان در حالت پیک مراجعه قرار داریم.