تعهدی برای تأمین آب شرب جهت ساخت و سازها و باغات غیرمجاز نداریم
تعهدی برای تأمین آب شرب جهت ساخت و سازها و باغات غیرمجاز نداریم
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران بر لزوم صرفه جویی ۳۰ درصدی مصارف خانگی آب در استان تهران تاکید کرد گفت: تعهدی برای تأمین آب شرب جهت ساخت و سازهاو باغات غیرمجاز نداریم.

عبدالرضا چراغعلی در جمع خبرنگاران در خصوص بازدید روز گذشته از ذخایر سد ماملو که با حضور مدیرکل آب منطقه‌ای، فرماندار شهرستان پاکدشت و سایر مدیران محلی صورت گرفت اظهار داشت: متأسفانه همان طور که قبلاً اعلام شده بود ذخایر سدها به خصوص سد ماملو به حد بسیار چشمگیری کاهش پیدا کرده است و با توجه به اینکه نگرانی‌هایی در ماه‌های پیش رو برای بارش نزولات آسمانی وجود دارد؛ می‌بایست ذخایر موجود آب را با توجه به خشکسالی موجود و کم بارشی به شکل جدی تری و دقیق‌تری مدیریت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: از آنجا که هم آب شرب مردم استان بسیار مهم است و هم اراضی کشاورزی، باغات و دامداری‌هایی که در مسیر مصرف این آب از سدهای مختلف بودند مورد توجه قرار دارد که باید تدابیری صورت بگیرد.

چراغعلی افزود: مقرر شد که برای آب شرب مردم استان آب با کیفیت سابق، مطابق با آنچه که در گذشته هم بوده استفاده شود و سایر منابع هم در این مرحله به باغات و اراضی کشاورزی پیدا کند.

وی عنوان کرد: امروز هم نشستی در این مورد با حضور فرماندار و مدیران محلی شهرستان پاکدشت برگزار می‌شود؛ چرا که منابع و تمام امکانات را بسیج می‌کنیم تا هم تأمین آب شرب و هم آب باغات میسر شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران ادامه داد: صرفه جویی حداقل ۳۰ درصد مردم استان در مصرف آب نسبت به سنوات گذشته و ماه‌های قبل ضروری است و دومین مسئله مهم این است که هیچ تعهدی در قبال تأمین آب شرب برای ساخت و سازهای غیرمجاز و باغات غیرمجاز نداریم و در اولویت نخواهند بود.

چراغعلی سپس تصریح کرد: اولویت اصلی توزیع آب و وزارت نیرو و وزارت کشور، ساکنان شهرها و روستاهای هستند و بعد هم اراضی کشاورزی و باغات است و امیدواریم که با کمک یکدیگر بتوانیم این سال دشوار به جهت کم بارشی و گرمای هوا و شرایط سخت تأمین و تزریق آب به منابع مختلف و تابستان بسیار سخت را تا آغاز فصل بارندگی را با بهترین شرایط مدیریت کنیم و این مهم نیازمند همکاری مردم است در غیر این صورت با چالش بزرگ تأمین آب شرب روبرو خواهیم شد.