تکمیل ظرفیت بخش کرونا بیمارستان سوم شعبان دماوند/۴۱ مورد بیمار کرونایی در بیمارستان سوم شعبان
تکمیل ظرفیت بخش کرونا بیمارستان سوم شعبان دماوند/۴۱ مورد بیمار کرونایی در بیمارستان سوم شعبان
درخواست ما از مردم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در حد توان قرنطینه خانگی است که امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در شهرستان دماوند باشیم.

خیرخواه، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند اظهار کرد :
وضعیت کرونا در کل کشور و به تبع شهرستان دماوند روند صعودی دارد.
وضعیت موجود نتیجه خرید اسفند ماه مردم است و ممکن است در هفته‌های آتی وضعیت ناشی از دید و بازدیدها و مسافرت‌ها را شاهد باشیم.

در حال حاضر ظرفیت بیمارستان سوم شعبان دماوند تقریبا تکمیل است.
از ۱۶ اسفندماه تا پایان سال ۹۹، تعداد ۷۹۴ مورد رپید تست انجام شد که از این تعداد ۱۰۲ مورد مثبت بود؛ همچنین از ابتدای فروردین ماه ۱۴۰۰ تا تا پانزدهم فروردین ماه، تعداد ۱۳۸۶ مورد رپید تست انجام شد که ۲۱۴ مورد مثبت بود.
تعداد تست pcr در ۱۵ روز پایانی اسفندماه ۹۹، ۱۷۶ مورد با ۵۳ مورد مثبت و ۱۵ روز ابتدای فروردین ماه ۱۴۰۰، تعداد ۴۲۲ مورد با ۱۴۲ مورد مثبت بود.
تعطیلی مشاغل طبق دستورالعمل‌های ابلاغی، اطلاع‌رسانی شهرداری‌ها، فعالیت هر چه بیشتر تیم های مشترک بازرسی و همکاری هلال احمر و بسیج در راستای مدیریت بیماری کرونا موثر خواهد بود.

۴۱ مورد بیمار کرونایی در بیمارستان سوم شعبان

همچنین مسلمی فرد، رئیس بیمارستان سوم شعبان دماوند اظهار کرد:
ما در ابتدای بحران کرونا شرایط سختی داشتیم و تنها تعداد ۱۰ کپسول اکسیژن موجود بود که با مساعدت فرماندار دماوند در خصوص تجهیزات و امکانات درمانی، در حال حاضر ۱۳۵ کپسول اکسیژن داریم و دستگاه اکسیژن ساز جدید نیز در بیمارستان سوم شعبان دماوند نصب شده است.

در خصوص داروهای بیماران کرونایی، ما آنچه که در پروتکل وزارت بهداشت مشخص شده در بیمارستان تهیه می‌کنیم، اما برخی از موارد، داروی خارج از پروتکل های مذکور است که تهیه آن بر عهده بیمارستان نیست.
با توجه به وضعیت کرونا، ظرفیت بیمارستان سوم شعبان دماوند از نظر بستری بیماران تکمیل است، در حال حاضر با وجود بیماران عادی در سایر بخش ها، علاوه بر ۳ مورد بیمار در بخش اورژانس، ۴۱ مورد بیمار کرونایی در بیمارستان سوم شعبان دماوند بستری هستند.
همراهی و کمک های مردمی و درایت و مساعدت به‌هنگام فرماندار دماوند همواره موجب تسهیل شرایط شده است؛ در حال حاضر بحث پیشگیری باید در اولویت قرار گیرد.
طرح همراه بیماران در خصوص طرح شهید سلیمانی، موثر بود که در صورت راه‌اندازی مجدد آن در بیمارستان، شاهد افزایش کیفیت خدمات خواهیم بود.
درخواست ما از مردم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در حد توان قرنطینه خانگی است که امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در شهرستان دماوند باشیم.