جانباختن عباس میرزاکریمی رییس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند به ضرب گلوله
جانباختن عباس میرزاکریمی رییس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند به ضرب گلوله
عباس میرزاکریمی رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند به ضرب گلوله افراد ناشناس دار فارنی را وداع گفت.

برخی از منابع خبری موثق از جانباختن عباس میرزاکریمی رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند به ضرب گلوله افراد ناشناس در حوالی ابتدای جاده روستای گرمابسرد خبر دادند.

هنوز جزئیات خبری دقیقی از ماجرای حادثه این محیط‌بان در دست نیست.

جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط ‌زیست کشور در پیامی درخصوص جانباختن عباس میرزاکریمی محیط‌بان ارشد آورد: در کمال تاسف با خبر شدم، ارشد محیط‌دار حاج عباس میرزا کریمی که یکی از محیط‌بانان پرتلاش و قدیمی در عرصه‌ی حفاظت از طبیعت ایران بود، در اثر حادثه‌ای که دلایل وقوع آن در دست بررسی است، جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

در ادامه این پیام می‌خوانیم: ایشان در طول سال‌های خدمت در یگان حفاظت محیط زیست منشآ خدمات ارزشمندی بود که نتایج بسیاری از آنها همچنان در مناطق مختلف و به ویژه منطقه‌ی دماوند قابل لمس است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به جامعه محیط بانی کشور، برای این خدمتگزار صدیق و ایثارگر آرزوی رحمت و غفران الهی و برای خانواده گرانقدرش صبر و سلامتی خواستارم.

میرزاکریمی مورد هدف رگبار گلوله قرار گرفت

محمد تقی‌زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند نیز با تایید حمله مسلحانه به رئیس سابق اداره محیط زیست دماوند اظهار کرد: عباس میرزاکریمی، رئیس سابق اداره محیط زیست شهرستان دماوند حوالی ساعت ۲۱ شب گذشته در مسیر جاده گرمابسرد به سمت دماوند با استفاده از سلاح جنگی کلاش مورد حمله و هدف گلوله قرار گرفت.

وی افزود: پس از سوء قصد به وسیله سلاح جنگی، ایشان به بیمارستان منتقل می‌شوند که بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست می‌دهند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند گفت: علت انگیزه و شناسایی مهاجمان در دست بررسی است.