جذب ۸۵ درصدی تسهیلات اشتغال روستایی/ افزایش ۸ برابری تسهیلات مشاغل خانگی استان تهران
جذب ۸۵ درصدی تسهیلات اشتغال روستایی/ افزایش ۸ برابری تسهیلات مشاغل خانگی استان تهران
معاون اقتصادی استاندار تهران گفت: تسهیلات مشاغل خانگی اختصاص یافته به استان در سال جاری حدود ۸ برابر شده و از ۸۶ میلیارد ریال به ۶۲۲ میلیارد ریال افزایش یافته است.

حشمت اله عسگری در جلسه بررسی طرح های اشتغالزایی از محل تسهیلات اشتغال روستایی و مشاغل خانگی اظهار داشت: ۸۵ درصد از ۳۸۰ میلیارد تومان اختصاص یافته به استان از محل تسهیلات اشتغال روستایی معادل ۳۲۵ میلیارد تومان در قالب ۹۵۱ طرح دارای توجیه فنی و اقتصادی در سه بانک عامل توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت گردیده است.

وی همچنین در ادامه افزود: با توجه به عملکرد موفق استان در سال ۹۹ میزان تسهیلات مشاغل خانگی اختصاص یافته به استان در سال جاری حدود ۸ برابر شده و از ۸۶ میلیارد ریال به ۶۲۲ میلیارد ریال افزایش یافته است.

معاون اقتصادی استاندار تهران از بانک های عامل طرح های اشتغال روستایی و مشاغل خانگی خواست نسبت به بررسی دقیق و تسریع در انجام فرایند طرح ها به منظور حصول در نتیجه اقدامات لازم را به عمل آورده و ازاین فرصت مناسب برای استان که دربرگیرنده تسهیلات یارانه دار با سود ۴ و ۶ درصد هست استفاده لازم صورت پذیرد.

گفتنی است در این جلسه به بررسی تک تک طرح های در دست بررسی توسط بانک های عامل پرداخته شد و تصمیمات لازم در خصوص کاهش فرایند و تسریع در انجام امور اتخاذ گردید.