جزئیات تردد به استان تهران طی ایام نوروز تشریح شد
جزئیات تردد به استان تهران طی ایام نوروز تشریح شد
استاندار تهران جزئیات تردد به این استان طی ایام نوروز را تشریح و وضعیت کرونایی استان تهران را زرد اعلام کرد.

انوشیروان محسنی بندپی در مورد وضعیت تردد به استان در ایام عید اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا مقرر شد شهرهای قرمز و نارنجی از محدودیت سفر برخوردار شوند و سایر شهرها این محدودیت را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه برای رفت و آمد به شهرهای قرمز و نارنجی، افراد باید دلایل خود را برای ورود و خروج از شهرها را عنوان کنند، گفت: فرمانداران شهر مبدا در این حالت نسبت به دلایل ارائه شده، برگ خروج افراد را صادر می‌کنند که البته به صورت محدود خواهد بود و بر اساس فرم ارسالی وزارت کشور، فرمانداری‌ها تنها در ۵ مورد برای شهروندان به شهرهای قرمز و نارنجی مجوز خروج صادر می‌کنند.

محسنی بندپی گفت: شهروندان باید این فرم را تکمیل و دلایل سفر را اعلام کنند که موارد تردد شامل معاینات و خدمات پزشکی، حقوقی و قضائی، بازرگانی، سرکشی به بنگاه‌های اقتصادی و کارهای اداری است.

استاندار تهران اضافه کرد: با توجه به اینکه وضعیت استان تهران زرد است، تلاش می‌کنیم با استفاده از سازمان‌های گردشگری، شهرداری و محل‌هایی که امکان بازدید از آن‌ها فراهم است، مردم را به ماندن در شهر تشویق کنیم، البته استان تهران معمولاً مقصد مسافران قرار نمی‌گیرد و عموماً به صورت گذری برای رفتن به شمال و جنوب کشور از آن تردد می‌کنند.