«حاج اکبر ابراهیمی» ؛ مرد صنعت، نیکوکاری و مدرسه سازی/ بخش چهارم : حوزه فعالیت های نیکو کاری و خیر خواهانه
«حاج اکبر ابراهیمی» ؛ مرد صنعت، نیکوکاری و مدرسه سازی/ بخش چهارم : حوزه فعالیت های نیکو کاری و خیر خواهانه
بنياد خيريه علمی فرهنگی و آموزشی ابراهیمی در منطقه 'شلمبه' ، خیریه بیت الرضا «علیه السلام» ، موسسه‌ خيريه در حوزه تأمین جهيزيه نوعروسان و كمك به مستمندان ، اجرای پروژه‌های آب‌رسانی در مناطق محروم ، کمک و مساعدت به بیمارستان ها و تامین مسکن نیازمندان از دیگر فعالیتهای خیریه حاج اکبر ابراهیمی می باشد.

▫️بنیاد خیریه علمی، فرهنگی و آموزشی ابراهیمی در منطقه ‘شلمبه’ یکی از توابع شهرستان دماوند احداث گردید.

🔆این موسسه خیریه که برای نخستین بار در اندیشه پرورش ۳۰ نفر از ایتام سه تا شش ساله شکل گرفته است که از سوی بهزیستی معرفی می شوند.

🔆این مرکز خیریه تصمیم دارد تا پایان دوره های تحصیلی تکمیلی و دانشگاهی از آنان همچون کانون گرم خانواده حمایت کند.

🔆حاج اکبر ابراهیمی هدف از تأسیس این مجتمع را پرورش بچه های سه تا شش ساله می داند که از سوی بهزیستی معرفی می شوند و پزشکان و روانشناسان، تیزهوشی و سلامتی جسمی و روانی آنان را تایید کرده باشند ودر آینده، عالمان و نخبگانی تربیت شوند تا آینده سازان این مرز بوم باشند.

🔆 این موسسه هیچ نیاز و چشمداشتی به کمک هیچ ارگانی ندارد و موقوفات اختصاص یافته به این هدف عالی، خرج و مخارج این موسسه را تامین می نماید.

🔆حاج اکبر ابراهیمی با تاکید بر وجه تمایز این مرکز با پرورشگاه و یتیم خانه، در خصوص نامگذاری این موسسه می گوید: در ابتدا این مرکز به نام “مسلم بن عقیل” نامگذاری شده بود، اما از آنجاییکه این نام تداعی گر نام یتیم است به نام”بنیاد فرهنگی و آموزشی ابراهیمی ” تغییر یافت.

🔆وی هدف از انتخاب نام ابراهیمی را برای این موسسه، حرکت نسل های بعدی و فرزندان ذکور در راستای این تفکر شایسته و الهی دانست و گفت: نیت من برای این عمل خیر از تاکید خداوند بر ثواب توجه به یتیم و ضرورت مراقبت از آنان نشات گرفته است.

🔆 این بنیاد خیریه در شرق دماوند در منطقه شلنبه قرار دارد روستایی که به یمن وجود این خیر بزرگوار اکنون دارای بهترین امکانات شده است و تا قبل از این ابتدایی ترین نیازها را نداشت. برای رسیدن به این مرکز خیریه از باغ بزرگی باید عبور کرد که در ضلع غربی بوستان بزرگ ویلای ساده و بی آلایش آقای ابراهیمی قرار دارد و در قسمت جنوبی باغ ویلایی سه طبقه احداث شده است که از بهترین نوع مصالح ساختمانی و امکانات روز بهره برده است و به جدیدترین تکنولوژی روز مجهز است.

💠 خیریه بیت الرضا «علیه السلام»

🔆تأسیس موسسه‌ای خیریه در حوزه تأمین
جهیزیه نوعروسان و کمک به مستمندان

🔆اختصاص مبلغی به صندوق‌های قرض‌الحسنه جهت اعطای وام به افراد نیازمند

🔆اجرای پروژه‌های آب‌رسانی در مناطق محروم

⏺حاج اکبر ابراهیمی در دوره اخیر فعالیت های نیکوکارانه خود،آبرسانی وتامین آب شرب روستاها را در سراسر کشور، سر لوحه کارهای خیر خواهانه خود قرارداده است وتاکنون تامین آبرسانی ده ها روستا را در سرا سر کشور تقبل کرده است،که آخرین مورد آن کمک شش میلیارد تومانی به مجتمع آبرسانی چشمه گل تربت جام می باشد که روستاهای چشمه گل، بشیرآباد، یخک و گوربند از نعمت آب شرب سالم برخوردار گشته و روستاهای تقی آباد، قادر آباد و رضا آباد نیز ازکمک قابل چشمگیر ایشان برای آبرسانی بهره مند شده اند

⏺احداث منبع آب با ظرفیت ۲۲۰ هزار لیتر با اعتباری بالغ ۴۲۰ میلیون تومان در روستای موج دماوند و بهره‌برداری از آن در هفته دولت ۱۴۰۰، که حدود ۶۰۰ خانوار از این منبع آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

⏺همچنین مساعدت برای تامین آب شرب گرمابسرد
با توجه به مطالعات صورت گرفته، حل مشکل آب شرب این روستا ن که انشاءالله در سال آینده پروژه آب شرب روستای گرمابسرد به بهره‌برداری برسد.

⏺ومواردی که تا کنون به دست ما نرسیده است.

🔆احداث مسجد در اهران و شلمبه دماوند

🔆کمک و مساعدت به بیمارستان ها

🔆تامین مسکن نیازمندان

🔆تامین بخش زیادی از هزینه ساخت ضریح جدید حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

🔆تبدیل صحن پیشین آیت اله کاشانی به شبستان امام خمینی (ره) به مساحت ۲۶۷۰مترمربع (از جمله نازک کاری، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و تهویه آن (سال ۱۳۹۵تا ۱۳۹۷)

🔆عضو هیات امناء مسجد جمکران، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، بیمارستان سوم شعبان دماوند، جامعه تعلیمات اسلامی و…

🔆تأمین بودجه احداث سرداب مقدس امام زمان عجل الله فرجه الشریف در سامراء و قتلگاه امام حسین علیه السلام و…

🔆دریافت نخستین نشان رهبران کارآفرین کشور در سال ۱۳۹۳

🔆دریافت تندیس چهره ماندگار خیرین از سوی سازمان بهزیستی در سال ۱۳۹۶

🔆رونمایی از سرویس حاج اکبر ابراهیمی در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور

🔆رونمایی از مجموعه کتاب های خیرین مدرسه ساز از جمله حاج اکبر ابراهیمی