حال و هوای اربعینی با موکب های حسینی در منطقه دماوند
حال و هوای اربعینی با موکب های حسینی در منطقه دماوند
حال و هوا در پیاده روی اربعینی امسال ازمیدان معلم به سمت مسجدجامع و در جوار شهدای گمنام همراه با مراسمی باشکوه و دلنشین ، اتفاق جالب و تازه امسال بود که با استقبال خوب مردم روبرو شد.

امسال هم اربعین در حال و هوایی غریبانه و دلگیرگذشت.بیماری جهانگیر کرونا دو سال است، بار غم هجران را بر دلها افکنده است و مراسم اربعین در ایران علاوه بر اشک بر مصایب کربلا با بغض و اندوه دوری از دیار عشق به هم آمیخته شده است.

⏺اربعین پارسال البته،سخت تر و دلگیرتر وغریبانه تر بود،امسال اما هم بخاطر سفر صدهزار نفر ازعاشقان به کربلا و هم به دلیل فروکش کردن کرونا،حال و هوای بهتری داشت.این را می شد از جای جای شهر ودیارمان فهمید.در دماوند و گیلاوند و محلات مختلف آن،موکب امام حسن مجتبی علیه السلام در میدان معلم که با همت خادمان این موکب برپاشده بود و دل را به موکب امام حسن در کربلا می برد و خاطرات خوش سالهای قبل را برای مسافران اربعینی سالهای گذشته زنده می کرد.ایستگاههای صلواتی که باهمت بچه های پرتلاش هیات فاطمیون در ده نقطه ازشهر برپاشد صفای دیگری به شهرمان بخشیده بود.بسیاری ازهیاتهای مذهبی وپایگاههای بسیج ازفرصت همزمانی این ایام باهفته دفاع مقدس استفاده کرده و رنگ و بوی شهدایی به دلها داده بودند و تکیه ها و حسینیه ها و مساجد نیز در این میدان فعالتر از سال گذشته وارد شدند.

⏺حال و هوا در پیاده روی اربعینی امسال ازمیدان معلم به سمت مسجدجامع و در جوار شهدای گمنام همراه با مراسمی باشکوه و دلنشین ، اتفاق جالب و تازه امسال بود که با استقبال خوب مردم روبرو شد.

⏺پیاده روی جاماندگان اربعین در منطقه کیلان وبه سمت میعادگاه عاشقان حسینی در جوار امامزاده عیسای زیارت،امسال و پس ازیکسال وقفه دوباره جان گرفته و دلها را جلای دوباره داد.در آبسرد، رودهن و آبعلی ودر روستاها و محلات منطقه،قصه همین بود و حکایت همین حکایت؛ قصه عشق و ارادتی تمام نشدنی تا انتهای زمان و تا روزقیامت!

⏺جادارد در برابر این همه همت و ارادت و تلاش و مجاهدت عاشقانه همه آنهایی که موکب عاشقی برپاکردند و ستاد محبت زدند و از فکر و وقت و مال و خود مایه گذاشتند و تعاونوا علی البر والتقوی را در اقامه ماتم حسینی جلوه گرساختند به سهم خودمان تشکر کنیم.
بخاطر همه تلاشهایشان که موجب شد حال و هوای دل گرفته مان،امسال بهتر شود و عقده های مانده در گلوهایمان بشکفد و در این خشکسالی و کویر طبیعت،چشهمایمان بارانی شود.
دست مریزاد.اجرتان با سالارشهیدان..خداقوت خادمان بااخلاص آقای شهیدان عالم!

⏺امیدواریم این شور و اشتیاق در دهه آخر صفر خصوصا در روزهای واپسین دوماه عشق و ارادت بیش از پیش باشد و شاهد همان همت و تلاش و مجاهدت مخلصانه باشیم و طومار دو ماه عزاداریمان را با مُهر خاتمه عرض ارادت به ساحت خاتم الانبیاء و کریم الائمه و ثامن الحجج علیهم السلام،به پایان برسانیم.انشاالله