حرکت های جهادی در ادارات استان تهران نیازمند تفکر بسیج است
حرکت های جهادی در ادارات استان تهران نیازمند تفکر بسیج است
استاندار تهران با اشاره به اینکه بسیج حقیقتاً یک تفکر سیال و جاری است گفت: حرکت های جهادی در استان تهران نیازمند تفکر بسیج است.

محسن منصوری در همایش هفته بسیج اظهار داشت: ساختار و تشکیلات فاخر بسیج که روز به روز بالنده‌تر می‌شود نیاز به تجلیل دارد و امروز در دستگاه‌های اجرایی بیش از هر زمان دیگر به تفکر بسیجی نیاز داریم.

منصوری با اشاره به اینکه بسیج حقیقتاً یک تفکر سیال و جاری است و امروز برای حرکت جهادی در استان تهران نیاز به تفکر بسیجی داریم گفت: کمترین قرائت از فرهنگ بسیجی محدود سازی آن به هفته بسیج است اما نقطه مطلوب ما ترویج تفکر بسیج در بین کارکنان دستگاه‌های اجرایی است.

وی با تاکید بر اینکه امروز نیاز مند باز تعریف و باز مهندسی تفکر بسیجی در بین مدیران و کارکنان هستیم افزود: ویژگی اول بسیج پیشتاز و پیشرو بودن است و در برخی مواقع در مدیریت مراجعه محور عمل می‌کنیم و در حالی که مدیریت اسلامی یعنی اینکه در بین مردم حضور داشته باشیم و مشکلات مردم را رفع کنیم.

استاندار تهران بیان داشت: ویژگی دیگر بسیجی داشتن اخلاص است که موجب برکت در کار می‌شود و بسیجی برای خدا و در گمنامی کار می‌کند ویژگی دیگر بسیج اتکای به مردم است و به اشتباه در مدیریت مان به حکم مدیریتی خود متکی هستیم، در حالی که این روش مدیریتی در دنیا منسوخ شده و پیچیده‌ترین شئون حاکمیتی نظیر امنیت هم به مردم واگذار کرده اند و امروز بسیج تأمین امنیت را برعهده دارد.

منصوری افزود: سیره و مشی عملی امام (ره) و مقام معظم رهبری هم همین است که با اتکا و اعتماد به مردم کشور را اداره می‌کنند و بسیج یعنی غلبه بر مشکلات و غلبه متن بر حواشی و در همین مقوله کرونا بسیاری از گروه‌های جهادی بسیجی وارد عمل شدند و کمک کردند.

استاندار تهران بیان داشت: یکی از ویژگی‌های بسیج که در استانداری تهران باید بر آن تکیه کنیم این است که بسیار بیشتر از توان و نه متناسب با امکانات و منابع و ظرفیت‌ها کار کنیم و اگر روحیه بسیجی داشته باشیم مشکلات رفع می‌شود و اگر مرتب بگوییم که کمبود منابع داریم عملاً کاری پیش نمی‌رود و اساساً نباید مسئولیتی قبول کنیم، بلکه با تفکر بسیجی باید مشکلات استان را رفع کنیم.