حضور مسئولان شهرستان دماوند در روستاهای جورد، آردینه و وسکاره رودهن و بررسی مشکلات این روستاها
حضور مسئولان شهرستان دماوند در روستاهای جورد، آردینه و وسکاره رودهن و بررسی مشکلات این روستاها
ضرورت ایجاد مجتمع دامداری در روستای جورد بخش رودهن/پیگیری ایجاد مجتمع دامداری و تخصیص اعتبارات جهت بهسازی معابر و ضرورت‌ راه‌اندازی سالن ورزشی روستای آردینه رودهن/ لزوم تعیین تکلیف خودروها و باغات آسیب دیده از سیل در روستای وسکاره

رضا طاهرخانی، فرماندار شهرستان دماوند به همراه سیداحمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم شریف دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، امیری، بخشدار رودهن، رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند و جمعی از مسئولان، با حضور در روستاهای آردینه ، جورد و وسکاره از توابع رودهن به بررسی مشکلات این روستاها پرداختند.

▪️پیگیری ایجاد مجتمع دامداری و تخصیص اعتبارات جهت بهسازی معابر و ضرورت‌ راه‌اندازی سالن ورزشی روستای آردینه رودهن

در این نشست پس از بیان مشکلات روستای آردینه توسط شورای این روستا، مسئولان شهرستان دماوند به بررسی موضوعات پرداختند.
از جمله موضوعات مطرح شده در این بازدید می‌توان به بحث زمین مسکن جوانان، ضرورت بهسازی آسفالت معابر روستایی، راه‌اندازی سالن ورزشی، تخصیص اراضی با هدف احداث مجتمع دامداری و عدم آنتن‌دهی تلفن همراه بود که توسط مسئولین مورد پیگیری قرار گرفت.

➖طاهرخانی، فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به نگاه انقلابی و جهادی دولت آیت الله رئیسی جهت تحقق مطالبات مردم گفت:بی‌شک در شروع کار دولت سیزدهم حجم انبوهی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی که بخشی زیادی از آن ناشی از کم‌ کاری در گذشته بود وجود داشت اما از آنجا که در هر عرصه‌ای که کار جهادی و انقلابی انجام شده کارها به صورت مطلوب پیش رفته و مشکلات نیز بر طرف شده است.
🔹وی در پایان گفت: در بحث رودخانه سیاه رود نیز پیگیری های لازم جهت لایروبی آن انجام شده است.
🔹فرماندار شهرستان دماوند در پایان گفت: با توجه به درخواست اهالی روستای های شمالی بخش رودهن در ایجاد مجتمع دامداری،‌پیگیری هایی در این خصوص انجام شده و ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و امور آب موظف به پیگیری در این خصوص خواهند بود و بهسازی معابر روستای آردینه نیز اعتباراتی با پیگیری های انجام شده و توسط اینجانب و نماینده مردم شریف شهرستانهای دماوند و فیروزکوه تخصیص یافته است که در این خصوص نیز باید دهیار و شورای روستا پیگیری های لازم را انجام دهند.

▪️ضرورت ایجاد مجتمع دامداری در روستای جورد بخش رودهن / تخصیص زمین مسکن جوانان روستای جورد رودهن در دست بررسی است/ فاز دوم آسفالت راه ۳ روستای شمالی رودهن طی چند روز آینده عملیاتی خواهد شد

در این نشست پس از بیان مشکلات روستای جورد توسط شورای این روستا، مسئولان شهرستان دماوند به بررسی موضوعات پرداختند.
از جمله مشکلات مطرح شده در این بازدید شامل آب شرب روستا، ایجاد مجتمع دامداری، مسکن جوانان و حفظ منابع طبیعی و مراتع این روستا بود که توسط مسئولین مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.
گفتنی است بهسازی راه روستایی جورد یکی از مطالبات بر زمین مانده اهالی شریف این روستا بود که با پیگیری‌های مسیولین شهرستان دماوند در حال انجام است.

فرماندار شهرستان دماوند در جلسه بررسی مشکلات روستای جورد با اشاره به اینکه مطالبات اهالی این روستا متاسفانه چند سال است که بر زمین مانده است افزود:به دلیل عدم پیگیری و کم توجهی در گذشته برخی از مسائل مطرح شده، چندین سال است که بر زمین مانده است و باید با پیگیری های مستمر توسط مسئولین مربوطه این مشکلات رفع گردد.
وی افزود: در بحث مسکن جوانان نیز در سالهای تصدی اینجانب به عنوان بخشدار رودهن پیگیری هایی انجام شد اما بعد از آن، این طرح نیز مسکوت ماند.
رضا طاهرخانی گفت: در جلسه روز گذشته اینجانب و نماینده مردم شریف شهرستانهای دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان برنامه ریزی استان تهران زیر سازی و آسفالت کلی راه سه روستای شمالی بخش رودهن مورد ‌پیگیری قرار گرفت و در این راستا که فاز اول آن عملیاتی شده است و در فاز دوم هم با حمایت های استاندار محترم تهران تا چند روز آینده عملیاتی خواهد شد و همچنین در تخصیص قیر یارانه ای نیز پیگیری هایی انجام شده است.

▪️ لزوم تعیین تکلیف خودروها و باغات آسیب دیده از سیل در روستای وسکاره

در این نشست پس از بیان مشکلات روستای وسکاره توسط شورای این روستا، مسئولان شهرستان دماوند به بررسی موضوعات پرداختند.

از جمله موضوعات مطرح شده در این بازدید می‌توان به ضرورت بازنگری طرح هادی، ایجاد مجتمع دامداری ، مسکن جوانان، آب شرب، انشعابات دامداری ها، تعیین تکلیف خودروها و باغات آسیب دیده از سیل و لایروبی رودخانه ها اشاره کرد که توسط مسئولین مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت .