درخواست الحاق شهرک فاطمیه به بافت شهر دماوند
درخواست الحاق شهرک فاطمیه به بافت شهر دماوند
اهم موضوعات مطرح شده در این بازدید شامل درخواست الحاق شهرک به بافت شهر، آسفالت معابر، لزوم جابجایی تیرهای برق، جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب و صدور اسناد مالکیت بود.

🔹️مشکلات شهرک فاطمیه  با حضور سید احمد رسولی‌نژاد، نما ینده مردم شریف دماوند و فیروزکوه ، مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند و جمعی از مسئولان بررسی شد.

🔸اهم موضوعات مطرح شده در این بازدید شامل درخواست الحاق شهرک به بافت شهر، آسفالت معابر، لزوم جابجایی تیرهای برق، جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب و صدور اسناد مالکیت بود.

💠حل مشکلات شهرک فاطمیه با همکاری شهرداری دماوند و بخشداری مرکزی امکان‌پذیر است

👤حیدری، فرماندار شهرستان دماوند:

🔹️با توجه به طرح درخواست الحاق شهرک فاطمیه به شهر دماوند، این نکته حایز اهمیت است که الحاق روستا به شهر قوانین خاص خود را دارد
.
🔸این موضوع در دو حیطه حوزه تقسیمات کشوری در حوزه استانداری و همچنین موافقت شورای شهر و روستا به جهت الحاق به شهر قرار دارد که طبیعتا پس از انجام توافقات اولیه، با اعلام شورای عالی شهرسازی، نتیجه نهایی اعلام می‌شود.

🔹️شهرک فاطمیه در حوزه طرح هادی حصار بالا قرار دارد و بر اساس قانون، تنها الحاق بخشی از روستا به شهر امکان‌پذیر نخواهد بود.

🔸به نظر می‌رسد بهترین راهکار به منظور پاسخگویی به نیاز اهالی، دسته‌بندی نیازها و محول کردن بخشی از وظایف بر عهده شورای شهر و شهرداری دماوند و بخشی دیگر بر عهده بخشداری و دهیاری است.

🔹️لازم به ذکر است که شهرک مذکور تا سال ۹۳ در محدوده شهر دماوند بود، اما پس از بازنگری و ابلاغ طرح، به صورت شهرک جداگانه است و اکنون حل مشکلات آن با اولویت‌بندی و دسته‌بندی امکان‌پذیر است‌.