دستگیری ۹۷۵ اراذل و اوباش در سطح شرق استان تهران
دستگیری ۹۷۵ اراذل و اوباش در سطح شرق استان تهران
فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: در سال جاری ۹۷۵ اراذل و اوباش در سطح شرق استان تهران دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته افزایش داشته همچنین ۱۵۰ هزار عدد مواد محترقه کشف و جمع‌آوری شده است.

سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی شرق استان تهران اظهار کرد: در سالی که گذشت با همه فراز و نشیب‌ها و اتفاقات از کرونا تا مشکلات اقتصادی، مجموعه پلیس شرق استان تهران سعی داشته است تا خدمت به جا و شایسته‌ای به مردم عزیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه امسال ۲۶۱۸۰ سرقت در حوزه شرق استان تهران انجام شده است، گفت:  ۱۲ هزار و ۹۳۴ نزاع فردی در شرق استان تهران انجام گرفته که نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران اضافه کرد: امسال ۹۸۸۷ کیلو گرم مواد مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران کشف شده است.

سردار عزیزی بیان کرد: ۹۷۵ اراذل و اوباش در سطح شرق استان تهران دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته افزایش داشته همچنین ۱۵۰ هزار عدد مواد محترقه کشف و جمع‌آوری شده است.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۷۲ درصد کشفیات داشتیم و امسال به ۹۳ درصد و تقریباً ۲۱ درصد از آن افزایش در حوزه فضای مجازی را داشتیم.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران خاطرنشان کرد: ۹۹۷ عنوان پرونده مجرمان تشکیل شده که محل وقوع آن‌ها نیز در استان‌های دیگر بوده است.

سردار عزیزی ابراز کرد: در بحث تصادفات درون شهری ۶۷ فوتی بوده که نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد کاهش پیدا کرده و در تصادفات برون شهری با  ۱۴۲ فوتی نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: ۲۰۹ نفر در تصادف شهری و برون شهری جان خود را از دست داده‌اند در حالی که این تعداد در سال گذشته ۲۴۲ نفر بود که خوشبختانه ۱۶ درصد فوتی‌ها در شرق استان کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: امسال در مجموع ۱۰۴۴۲ خودرو و موتورسیکلت متوقف شده که نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد کاهش داشته است.

سردار عزیزی بیان کرد: امسال ۵۰ هزار و ۴۶۱ جلد گواهینامه صادر شده است همچنین ۸ هزار و ۳۲۵ نفر همیار پلیس  و یک‌هزار و ۹۰۰ پلیس یارا نیز آموزش دیده‌اند.

وی تأکید کرد: در حوزه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، در مجموع امسال یک میلیون و ۱۰۴ هزار و۴۳۳ تماس را داشتیم که از این تعداد تماس‌ها بیش از ۵۰ هزار مورد آن عملیاتی شده است که ۱۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: امسال ۲۸ مرحله طرح را در شهرستان‌های شرق استان تهران اجرا کرده‌ایم که دستاوردهای خوبی را هم به همراه داشته است.

سردار عزیزی در پایان افزود: در حوزه کرونا، یک پنجم از کارمندان و زحمت‌کشان در مجموعه نیروی انتظامی به دلیل ارتباطات بالا به کرونا مبتلا شده‌اند و متأسفانه ۲ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.