دو مرکز نیکوکاری در دماوند افتتاح شد
دو مرکز نیکوکاری در دماوند افتتاح شد
به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری دو مرکز نیکوکاری ابرار و ضامن آهو با حضور مدیر مدیرکل کمیته امداد استان تهران در شهرستان دماوند، افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در آیین افتتاح دو مرکز نیکوکاری ابرار و ضامن آهو و همچنین آیین گلریزان برای جمع آوری کمک های خیّران به مناسبت جشن نیکوکاری که با حضور جمعی از مسئولان و خیّران دماوندی در تالار آسمان شهرستان دماوند، برگزار شد،گفت: هم اکنون ۷۸ هزار خانواده در استان تهران از خدمات کمیته امداد به صورت ثابت بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه دو برابر این تعداد خانوار در طی سال به صورت موردی از خدمات این نهادبرخوردار شده اند، افزود: این امر با کمک بیش از ۸۰ هزار خیّر به این گروه از نیازمندان محقق شده است.

پرپنچی با بیان اینکه هم اکنون ۷۰۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان تهران فعالیت می کنند، افزود: مراکز نیکوکاری با هدف ارتقاء کارکردهای اجتماعی، توسعه و ترویج فرهنگ انفاق،نیکوکاری،تعاون و همیاری در محله، شناسایی نیازمندان واقعی و ارائه خدمات به آنان و شناسایی خیران و جذب کمک های آنان ایجاد می شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ضمن تقدیر از خیّران دماوندی که در ایجاد هفت مرکز نیکوکاری در سطح شهرستان دماوند نقش،داشته اند،ابراز امیدواری کرد : امید است این تعداد به ۹ مرکز نیکوکاری افزایش یابد.

شایسته ذکر است: در آیین گلریزان به مناسبت آغاز سال نو ،خیّران دماوندی بالغ بر یک میلیارد و ۲۸۷ میلیون تومان در قالب جشن نیکوکاری برای کمک به خانواده های تحت حمایت این نهاد کمک کردند.