رئیس سازمان زندان‌ها باید استعفا کند
رئیس سازمان زندان‌ها باید استعفا کند
توضیح و عذرخواهی آقای حاج‌محمدی رییس سازمان زندانها قابل توجه و مناسب بود، اما با نظر می‌رسد این عذرخواهی کفایت نمی‌کند و رییس سازمان زندان‌ها دست‌کم به دلیل قصور خود باید استعفا دهد.

طی روزهای اخیر بعضی رسانه‌های‌ مخالف جمهوری اسلامی تصاویری از زندان اوین منتشر می‌کنند و مدعی‌اند که این فیلمها از طریق هک دوربین‌های زندان اوین توسط یک گروه هکری به دست آنها افتاده است.

🔹اینکه رسانه‌های وابسته به سازمانهای اطلاعاتی و جاسوسی سعودی – که رژیم عصر حجری‌ جلادی مانند آل‌سعود با مسئولیت فعلی بن‌سلمان بر آن حکومت می‌کند- و سازمانهای آمریکایی و انگلیسی – که فقط چند نمونه‌ی رسوایی‌های تاریخی زندان‌های ابوغریب و گوانتانامو برای بدنامی یک قرن آن رژیمها کفایت می‌کند- در این زمینه مدعی شده‌اند و فیلم‌ها را دست به دست می‌کنند مشخصاً از طنزهای تاریخی است.

🔹آمریکا که حداقل از بعد جنگ جهانی دوم تا سال ۲۰۱۵ به تصریح برخی منابع غربی بیش از ۱۵ میلیون نفر را در دنیا به نحوی از انحا کشته است، سخن گفتن رسانه‌هایش از حقوق بشر بیشتر جنبه‌ی طنز دارد.

🔹اینکه این فیلم‌ها آیا به واسطه‌ی اقدام هکری به دست آنها افتاده و یا ماجرای دیگری در میان است نیز بحث دیگری است؛ اما هیچکدام از این ابعاد ماجرا، از قباحت و زشت بودن وقوع چنین تصاویر و صحنه‌هایی در کشور نمی‌کاهد.

🔹مقابله و پاسخ دادن به مانورهای ریاکارانه رسانه‌های جلادانی مانند ایران اینترنشنال و بی بی سی و … به جای خود، اما هیچکدام از این مسائل، مسئولیت سنگین سازمان زندانها در این اقدامات غیرانسانی را نمی‌کاهد.

🔹توضیح و عذرخواهی آقای حاج‌محمدی رییس سازمان زندانها قابل توجه و مناسب بود، اما با نظر می‌رسد این عذرخواهی کفایت نمی‌کند و رییس سازمان زندان‌ها دست‌کم به دلیل قصور خود باید استعفا دهد.

🔹مواردی مانند رفتارهای غیراسلامی با زندانیان و موضوعی مانند اختصاص یک سوییت با امکانات بسیار و رانت‌جویانه که گفته می‌شود برای آقای حسین فریدون است، دل‌های ایرانیان را آزرده و استعفا یا برکناری رییس سازمان زندانها و همچنین ایجاد اصلاحات جدی نهادی برای عدم تکرار این موارد جزو اقدامات ضروری این روزهاست.

🔹آقای اژه‌ای رییس قوه قضاییه در همین مدت اندک نیز نشان داده که به دنبال اقدامات اصلاحی جدی برای بهبود مسائل قضایی در کشور است و کارهای خوبی نیز از خود به نمایش گذاشته؛ او درباره همین ماجرا نیز دستور بررسی جدی داده است و به نظر می‌رسد پیگیری کنار رفتن رییس سازمان زندان‌ها می‌تواند در همین راستا اقدام درخوری تلقی شود.

  • نویسنده : منبع : خبرگزاری تسنیم