راهپیمایی اربعین جلوه‌گاه وحدت و همدلی است
راهپیمایی اربعین جلوه‌گاه وحدت و همدلی است
دولت سیزدهم باید کشاورزی علمی را جدی بگیرد تا در بلند مدت امنیت غذایی ایرانیان تامین شود

حجت‌الاسلام فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه:
🔹رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان در اجلاس مجمع جهانی اهل‌بیت تاب آوری جمهوری اسلامی را ستودند و آن را مهمتر از پدید آمدن نظام دانستند.
🔹تاب آوری و تحمل و استقامت ملت ایران ملت های جهان را متحیر و دشمنان را عصبانی کرده است.
🔹مردم ما در مدرسه عاشورا و محرم و صفر درس ایستادگی پای حق را آموختند و تا آخر هم می ایستند و این مقاومت افتخار می کنند.
🔹در طول ۴۴ سال گذشته روز به روز ایران اسلامی قوی تر شده و امروز در همه معادلات جهانی اثرگذار تعیین کننده هستیم.
🔹جمهوری اسلامی ایران هر تعرض زمینی و هوایی و دریایی را چنان پاسخ می دهد که پشیمان کننده باشد.
🔹تجربه مقاومت و دفاع مقدس هشت ساله ما، انصارالله یمن را از ضعف به قدرت رساند، تا جایی که امروزه رژه بزرگ نظامی بی‌سابقه‌ای را در سواحل غربی خود برگزار می‌کند و رونمایی از دستاوردهای جدید نظامی خود را دستاورد پایداری در برابر جبهه استکبار و متجاوزین میداند.
🔹آمریکایی‌ها دیگر یک تاز دنیا نیستند، دوران تک صدایی و ابرقدرتی آنها تمام شده است و صدای شکسته شدن هیبت پوشالی شان به گوش می رسد.
🔹آمریکا که می خواست جنگ روسیه و اوکراین را به نفع خودش پیش ببرد امروز به اهداف خود دست نیافته و هنوز برگ برنده در دست روس هاست.
🔹اروپایی ها که به پشتیبانی آمریکا دل خوش کرده اند باید فکری برای زمستان سرد آینده کنند چون روسیه می‌تواند ااز قطع گاز به عنوان سلاح علیه آنها استفاده کند.
🔹اروپایی ها در جنگ اوکراین بازنده خواهد بود چون به دروغگوی بزرگی مثل آمریکا تکیه کرده اند، تکیه کردن به آمریکا تکیه بر باد است.
🔹سران عربستان سعودی هم که به‌ آمریکا تکیه کرده اند باید یکبار با نگاه عبرت آموز، سرنوشت صدام عراق، قذافی لیبی و مُرسی مصر را مطالعه کنند.
🔹آمریکا می‌خواهد مذاکره کند به شرط تسلیم و عقب نشاندن طرف مقابل از منافع خود، این نوع مذاکره برای ما فرصت نیست بلکه تهدید است.
🔹آمریکا مثل شیطان است، فریب می دهد، سو استفاده می کند و در آخر کار انسان را رها می کند تا سقوط کند.
🔹در مسئله مذاکرات هسته‌ای آمریکا دائما ایران را مقصر نشان می دهد در حالی که خودشان عهد شکن و مقصر هستند،مطالبات ما منطقی و قانونی است.
🔹باید در همه زمینه ها قوی بشویم تا حق خود را بتوانیم به زور بگیریم چون آمریکا قانون جنگل را می فهمد و به آن عمل می کند.
🔹در زمینه کشاورزی و امنیت غذایی باید به سطح بازدارندگی و خودکفایی برسیم متاسفانه دولت ها سرمایه گذاری لازم را انجام نداده اند.
🔹محدودیت های آبی و محیط زیستی ما را مجبور می‌کند که برای نجات کشور از وابستگی غذایی به فناوری‌های دانش‌بنیان و افزایش بهره وری در کشاورزی روی بیاوریم.
🔹دولت سیزدهم باید کشاورزی علمی را جدی بگیرد تا در بلند مدت امنیت غذایی ایرانیان تامین شود باید از جنگ اوکراین عبرت بگیریم.
🔹در عرصه فرهنگی و اعتقادی برای قوی تر شدن یک راه داریم آن هم نهادینه کردن سبک زندگی پیامبر و اهل بیت و عصمت و طهارت در بین مردم است.
🔹برگزاری مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی بزرگترین اجتماع مذهبی جهان است که باید دیده شود و به آن پرداخته شود.
🔹کار رسانه‌ای و تبلیغاتی درباره اربعین و نشان دادن عظمت این زیارت، وظیفه اهالی خبر و رسالت زینبی آنهاست.
🔹راهپیمایی اربعین جلوه گاه ایثار، محبت، وحدت و همدلی مردم و دوستداران اسلام و امام حسین(ع) است.